Jak poznáte to nejlepší povinné ručení?
03. 09. 2018

Jak poznáte to nejlepší povinné ručení?

Na túru po horách byste se také v žabkách nevydali, že? No a stejně se to i má i s povinným ručením. Když vám a vašemu autu pojistka nepadne jako ulitá, může z toho být něco horšího než jen puchýře.

Výběr pojištění vozu nepodceňujte. Kromě ceny si dobře promyslete i krytí.

Následující dva příklady ukazují, že klíčem k dobrému pojištění není doporučení souseda nebo nízká cena, ale jen a pouze: vy a váš vůz.

Příklad první

Dáma v letech. Má zánovní, velké a bezpečné SUV nejmenované značky. Jezdí opatrně a pyšní se čistým bodovým rejstříkem. Jenže. Bydlí ve velkoměstě s často nepřehlednou dopravou a nemá kryté stání. Parkování na ulici ji tak velkou radost nedělá, zvlášť když musí svého miláčka nechávat hned vedle populární hospody.

Řidička je na tom dobře – řídí už pár let bez nehod a navíc ve velkém městě, kde je obecně větší riziko střetu a tudíž i vyšší průměrné bonusy. Tím spíš by si ale měla pořídit pořádné krytí a na pojištění nešetřit. Při nehodě pak bude o vše postaráno – autoservis si s pojišťovnou vše vyřídí a ještě jí pojišťovna zapůjčí náhradní vůz po dobu opravy vozidla. Některé pojišťovny dokonce nabízejí i speciální pojištění pro zánovní auta – při kompletním poškození auta vyplatí částku ve výši pořizovací ceny vozidla!

A havarijní pojištění? Tam by si měla pohlídat například krytí poškození vozu vandalem – to je ve městě doslova nutnost. Hospodští výtržníci bohužel velmi rádi seznamují své klíče a cizí laky aut.

Příklad druhý

Mladý řidič, který dostal k řidičáku stařičkou škodovku na “zničení”. Rád si na okreskách zkouší, co jeho vůz dokáže a, ruku na srdce, občas je to jen tak tak. Ještěže nebydlí ve městě, ale prakticky na samotě u lesa.

Mladík je čerstvý řidič, takže s bonusy nemůže počítat. I tak by ale neměl podcenit výši krytí – riziko nějakého karambolu je u něj až příliš vysoké a stačí, aby se střetl s dražším autem nebo způsobil vážný úraz a za volantem skončí rychleji než začal. Ovšem ani on by neměl zapomenout na havarijní pojištění. Ne kvůli neukázněným vandalům, ale kvůli střetu s lesními a hospodářskými zvířaty.

A co vy?

Vidíte, každý jsme jiný a každý potřebujeme jiné povinné ručení. Ale jak si z široké nabídky vybrat? Zkuste srovnávač povinného ručení a havarijního pojištění kompletně online. Přehledně porovnáte nabídky a když vám nějaká padne do oka, rovnou si ji i online sjednáte. Kde? Na ChytryHonza.cz!

VyplňteVyberteVyřešeno!