Jak přežít jarní prázdniny s dětmi
06. 02. 2018

Jak přežít jarní prázdniny s dětmi

Jarní prázdniny. Radost v dětských očích, hrůza v těch rodičovských. “Kam? Jak? Co tam? Na tak dlouho?!”, letí nejednomu rodiči hlavou. Spousta otázek, ještě více odpovědí, přitom většina z nich v reálu nefunguje. Jak se shodli i naši tři zasloužilí zcestovalí rodičové: Eva, Tomáš a Bára. Budete se divit, jak jednoduchý návod na přežitelné jarní prázdniny mají.

Na dovolené s dětmi nezapomínejte myslet i sebe.

Itinerář? Vyhodit!

Zapomeňte na neprůstřelný itinerář, který má dětem zajistit nonstop zábavu. Základem je nemít přehnaná očekávání a přesně to si plánováním itineráře uženete. “Zkušenost mě poučila, že dovolenou mi vlastně nejvíc kazí představa dokonalé dovolené. Přitom ani já ani děti nejsme zjevně něčeho takového nikdy schopni dosáhnout. Takže. Ano, informujte se co a jak je na místě k vidění, ale nechte věci, počasí i náladu dětí plynout a tomu pak přizpůsobte program. Ne naopak!” radí Tomáš.

Jistěte se

Aby zazněla i nějaká seriózní rada, naši rodičové se shodli i na cestovním pojištění“Mě nikdy moc na různé pojistky a finanční udělátka neužilo, ale pravda je, že co jsem jednou na zimní dovolenou pojištění z úleku zařídila, nelitovala jsem. Byla jsem sice ostražitá a opatrná, ale ne hysterická, když jsme děti vypustili na svah. Ono už jen to, že máte člověka na telefonu, co poradí, vás dost uklidní,” říká Bára s tím, že děti důsledky svého řádění moc nedomýšlí, ale rodiče by možná mohli.

Cestovní pojištění pro celou rodinu je dnes navíc otázka pár minut online a pár stovek z rodinného rozpočtu. Některé pojišťovny nabízejí výhodné rodinné balíčky, děti do určitého věku zdarma či slevy až 50 %.

Myslete i na sebe

“Plány, ubytování, cestovní prostředek, destinace, restaurace. Všechno jsme vždycky podřizovali výhradně dětem. Jenže pak jsme my byli otrávení a děti to mají v popisu práce, takže si to neužil nikdo. Než jsme se na to jednoduše vykašlali.” A co tedy Eva na závěr radí? Nezapomínejte na sebe. Na potomstvo berte ohled, ale i vy byste si měli volno užít. Přechod Himalájí si asi odpusťte, ale pokud třeba nesnesete cizí dětský řev od rána do večera, hotely pro rodiny s dětmi pro vás nebudou to pravé. Nejde totiž jen o zábavu vašich dětí ale i vaše duševní zdraví.

VyplňteVyberteVyřešeno!