Lyžování bez pojištění? Nevyplatí se hazardovat
14. 12. 2015

Lyžování bez pojištění? Nevyplatí se hazardovat

Chystáte se na lyže do zahraničí? Určitě si s sebou nezapomeňte přibalit spolehlivé cestovní pojištění, které vám může ušetřit desítky tisíc.

Stačí vteřina nepozornosti a zranění je na světě. Například jen běžný zásah horské služby přijde asi na 10 tisíc korun. Proto se i na víkend vyplatí pojistit.

Lyžování bez pojištění? Nevyplatí se hazardovat
Užívat si lyžování v Alpách bez cestovního pojištění vás může finančně zruinovat. Dobrá pojistka vám totiž může zachránit až stovky tisíc korun za případné lékařské ošetření. Jen účet za jeden z nejběžnějších úrazů při lyžování, zlomeninu končetiny, se na zimní dovolené v Alpách pohybuje až kolem 400 000 korun.

Do alpských středisek zamíří každou zimu zhruba půl milionu Čechů. Ne všichni ale odjíždějí na hory pojištěni. A to je chyba. Pokud se na sjezdovce něco stane a vy máte cestovní pojištění, nejméně polovina starostí je pryč.

Riziko úrazu je na sjezdovkách prostě vysoké a Evropský průkaz zdravotního pojištění na vše zdaleka nestačí. Sjednání cestovní pojistky on-line je navíc záležitostí pár minut a často získáte i slevu v zajímavé výši.

Modrá kartička vás nezachrání

Evropský průkaz zdravotního pojištění garantuje v zemích Evropské unie, v zemích Evropského hospodářského prostoru a dalších několika zemích jen nezbytnou zdravotní péči ve zdravotnických zařízeních financovaných z veřejných zdrojů.

Za poskytnutou péči ale také budete hradit stejnou spoluúčast jako místní. A ta je v mnoha zemích dosti značná. Vůbec se nehradí například transport do České republiky, náklady na převoz vrtulníkem (30 – 130 000 korun), zásah horské služby (cca 10 000 korun) a další.

cestovním pojištěním problémy odpadají.

Pojistěte si léčebné výlohy i odpovědnost

Léčebné výlohy i odpovědnost je základní dvojice pojištění, které byste si měli přibalit s sebou. Stěžejní je pojištění léčebných výloh, které v zahraničí kryje riziko onemocnění nebo úrazu. Hradí se z něho náklady na ošetření, předepsané léky a zdravotnický materiál, hospitalizace, neodkladné operace, náklady na přepravu do zdravotnického zařízení, převoz nemocného do ČR atd.

Kromě pokrytí nákladů můžete počítat i s nepřetržitou podporou asistenční služby, a to v českém jazyce. Její pracovníci vám doporučí vhodné zdravotnické zařízení, mohou za vás komunikovat s lékaři, v případě nutnosti zajistí váš transport domů.

Pojištění odpovědnosti ochrání vaši peněženku v případě, že na horách někoho zraníte vy nebo způsobíte jinou škodu.

Vybíráme cestovní pojištění

Cestovní pojištění na hory vybírejte podle cílové destinace. Každá země má jiná pravidla na sjezdovkách i rozdílné ceny ošetření. Zkontrolujte si také, na jaké sporty jste pojištěni a co už si musíte připlatit.

Porovnat nabídky více pojišťoven lze snadno na internetovém srovnávači. S Chytrým Honzou si snadno a rychle vyberete přesně podle vašich potřeb a účelu cesty. Celé vyřízení je záležitostí několika minut. Navíc často získáte slevu.

VyplňteVyberteVyřešeno!