Lyžování v zahraničí: Kdy (ne)stačí běžný průkaz pojištěnce
03. 04. 2018

Lyžování v zahraničí: Kdy (ne)stačí běžný průkaz pojištěnce

Kartička zdravotní pojišťovny je na zimní dovolené v zahraničí nezbytnou součástí výbavy. Můžete se na ni ale spolehnout vždy? Nebo je lepší sjednat si i cestovní pojištění?

Pokud se na vaší dovolené v EU vyskytne akutní problém, na kartičku ZP vám ošetřující lékař poskytne základní ošetření.

Kartička zdravotní pojišťovny

Jaro už pomalu začíná, ale pro milovníky lyžování zimní sezona ale nikdy nekončí. Jen je třeba vyrazit za tímto typem dovolené do zahraničí. Pokud si právě balíte kufry a lyžařské vybavení, kartička zdravotní pojišťovny by ve vašem kufru neměla v žádném případě chybět. Pakliže se na vaší zahraniční dovolené vyskytne akutní problém, právě na ni vám ošetřující lékař v zemích Evropské Unie poskytne základní ošetření. Jde přesně o tu kartičku, kterou jste dostali od své zdravotní pojišťovny a její oficiální název je Evropský průkaz zdravotního pojištění.

Přihodí-li se vám ale vážnější zdravotní problém, spoléhat pouze na kartičku zdravotní pojišťovny se ale už nemusí nevyplatit. Vy a vaše peněženka se můžete v mžiku dostat do nepříjemností.

Cestovní pojištění, nejlepší parťák na zahraniční cesty

Pokud se na vaší dovolené nechcete stresovat, sjednejte si cestovní pojištění. Tenhle klid za relativně malou denní částku za to stojí. Může se totiž stát, že se vám na svahu při lyžovačce přihodí úraz, budete hospitalizováni a následně převezeni zpět do České republiky. V případě, že své pojištění na cesty podceníte, tato cena za tuto “legraci” se může vyšplhat do astronomických výšin – velmi pravděpodobně také nabourá váš rozpočet. A přitom úplně zbytečně. Díky jednoduchým online srovnávačům si vyberete cestovní pojištění dle svých preferencí, aktivit a finančních možností a na dovolené už si budete jen užívat.

VyplňteVyberteVyřešeno!