Penzijní připojištění: 4,5 milionu Čechů už spoří na stáří
09. 01. 2018

Penzijní připojištění: 4,5 milionu Čechů už spoří na stáří

Zajistit si důstojné finanční zabezpečení ve stáří a nespoléhat jen na stát – to je trend, který volí v tuzemsku stále více lidí.

Čím déle a více spoříte, tím víc si v důchodu přilepšíte.

Doplňkové penzijní spoření je IN

Pomalu, ale jistě ubývá lidí v klasickém třetím pilíři penzijního připojištění – tedy v tom, do kterého už dnes nelze vstupovat a peníze si sem ukládat. Naopak doplňkové připojištění volí stále více Čechů. Každý kvartál v něm přibyde až 50 tisíc nových účastníků. Znamená to, že v současné době si tímto způsobem na důchod spoří více než 700 tisíc Čechů.

Přilepšení na důchod se vždycky hodí

V průměru si lidé ve 3. čtvrtletí roku 2017 posílali na důchodové připojištění řádově stokoruny. Celkový průměr měsíčního spoření dosáhl na téměř šest set korun. U doplňkového připojištění je to ještě více: přes 750 korun.

Spořit na důchod začněte hned, jak můžete

Podle posledních průzkumů většina Čechů začíná aktivně myslet na důchodové připojištění až ve chvíli, kdy například vidí výši penze u seniora ve vlastní rodině.

Šetřit si na stáří ale můžete už daleko dříve, ideálně od začátku svého produktivního věku. Zde platí jednoduchá poučka – čím déle a více spoříte, tím víc si v důchodu přilepšíte.

VyplňteVyberteVyřešeno!