• Funkční cookies

  • Cookies pro sociální média a reklamy

Plaťte mobilem! Další možnost do Česka přináší Android Pay

29. 12. 2017

Pohodlné placení za zboží či služby umožňuje nová aplikace od Google. Ale pozor: Ne všechny banky tuto variantu nabízejí. Některé mají i svá vlastní řešení.

android pay

S Android Pay stačí k terminálu přiložit telefon a máte zaplaceno.

Telefon místo peněženky

Mobil je dnes nepostradatelnou součástí našich životů. Proto přišel Google s možností propojení – a hned s libovolným množstvím platebních karet. V restauraci nebo za nákup pak stačí k terminálu přiložit telefon a máte zaplaceno. České banky už provedly pár podobných pokusů. Teď službu Android Pay začaly svým klientům nabízet první z nich. Další se ale netají tím, že se v roce 2018 přidají.

Číslo vaší karty z aplikace nikdo nevyčte

Služba ale nepracuje přímo se všemi údaji na vaší kartě. Nemusíte se tak bát, že když ztratíte mobil, někdo nepovolaný získá přístup ke kartě. A jak to tedy funguje? Aplikace ke každé kartě vytvoří jedinečné šifrované číslo. Pokud mobil ztratíte, nemusíte ani blokovat celou kartu, stačí zablokovat toto číslo a je to. Každou platbu pak doprovází její potvrzení kódem.

Konec platebních karet?

Někteří bankéři tvrdí, že během následujících let začne podobné služby využívat stále více lidí, kteří s sebou nebudou chtít v peněženkách nosit množství platebních karet. Platby mobilem by tak mohly být časem stejně časté, jako jsou nyní třeba bezkontaktní platby.

Související články

3. 2. 2019

Platba na internetu: Jaké máte možnosti?

Víte, že platit v e-shopu můžete dnes zdarma klidně až 14 dnů po převzetí zboží? Zjistěte jak →