Plaťte mobilem! Další možnost do Česka přináší Android Pay
29. 12. 2017

Plaťte mobilem! Další možnost do Česka přináší Android Pay

Pohodlné placení za zboží či služby umožňuje nová aplikace od Google. Ale pozor: Ne všechny banky tuto variantu nabízejí. Některé mají i svá vlastní řešení.

S Android Pay stačí k terminálu přiložit telefon a máte zaplaceno.

Telefon místo peněženky

Mobil je dnes nepostradatelnou součástí našich životů. Proto přišel Google s možností propojení – a hned s libovolným množstvím platebních karet. V restauraci nebo za nákup pak stačí k terminálu přiložit telefon a máte zaplaceno. České banky už provedly pár podobných pokusů. Teď službu Android Pay začaly svým klientům nabízet první z nich. Další se ale netají tím, že se v roce 2018 přidají.

Číslo vaší karty z aplikace nikdo nevyčte

Služba ale nepracuje přímo se všemi údaji na vaší kartě. Nemusíte se tak bát, že když ztratíte mobil, někdo nepovolaný získá přístup ke kartě. A jak to tedy funguje? Aplikace ke každé kartě vytvoří jedinečné šifrované číslo. Pokud mobil ztratíte, nemusíte ani blokovat celou kartu, stačí zablokovat toto číslo a je to. Každou platbu pak doprovází její potvrzení kódem.

Konec platebních karet?

Někteří bankéři tvrdí, že během následujících let začne podobné služby využívat stále více lidí, kteří s sebou nebudou chtít v peněženkách nosit množství platebních karet. Platby mobilem by tak mohly být časem stejně časté, jako jsou nyní třeba bezkontaktní platby.

VyplňteVyberteVyřešeno!