Pojištění aut v roce 2018: podpultovky a telefonní prodej
09. 05. 2018

Pojištění aut v roce 2018: podpultovky a telefonní prodej

Jedním z nejpopulárnějších finančních produktů na online srovnávačích je povinné ručení. A není se čemu divit. Produkt, který musí mít všichni řidiči povinně, tedy miliony potencionálních klientů, kteří ročně platí tisíce korun. Tím spíš by si řidiči měli dávat pozor, jak a u koho jej sjednávají.

Jaké jsou výhody nákupu online? Z pohodlí domova, porovnáte si více nabídek a máte kontrolu nad finální cenou. Je to rychlejší než v kamenném obchodě či pobočce a navíc máte více času a klidu si nákup rozmyslet.

Ovšem není online jako online. Bohužel i v roce 2018 je tohle slovo pro řadu prodejců jen pěkná mašle, která vás naláká na – telefonní prodej. Zářným příkladem jsou právě některé srovnávače povinného ručení.

Na co si dát pozor?

1. KLAMAVÁ REKLAMA; neboli co je psáno, není vždy dáno. Například při sjednání povinného ručení je celkem běžné, že jakmile v online formuláři vyplníte své telefonní číslo, další “výběr” už je kompletně po telefonu. A to včetně únavného licitování o ceně.

2. HORKÁ LINKA; rozmysleli jste si koupi a oddychli si? Předčasně. Nabijte si telefon, zrušte schůzky, vypněte budík – odteď jej nebudete potřebovat. Prodejci volají několikrát denně, včetně brzkých ranních hodin. A tlak stupňují.

3. …A HRNCE BY NEBYLY? Jak souvisí distribuce plynu, mobilní tarif či jiné finanční produkty s povinným ručením? Správně, nijak. Přesto vaše číslo poputuje k dalším operátorům, kteří vám budou stejně neúnavně nabízet další a další “výhodné” produkty.

4. PODPULTOVKY; a důvod tak urputné snahy? Provize. A té se podřizuje vše. I slovník. Takže jakmile uslyšíte v telefonu “naše operátorské slevy” či “výhodné podpultovky”, zpozorněte a poohlédněte se raději jinde.

5. ZAJÍC V PYTLI; říkáte si, že za tu nejvýhodnější cenu tohle všechno přeci jenom stojí? Ano, někteří prodejci mohou mít výhodné nabídky. Problém je ale v tom, že vývoj ceny je po telefonu zcela mimo vaši kontrolu. Na začátku se chytíte na výhodnou nabídku za pár tisíc a po mnoha dlouhých minutách na telefonu odcházíte s částkou několikrát vyšší. Ne neoprávněně, například započtení bonusů konečnou cenu výrazně ovlivňuje.

Při nákupu v obchodě se ceny potravin také nedozvíte až z účtenky. Vždy je lepší vše vidět černé na bílém, než se k něčemu zavážete.

Jde to i jinak? Jde!

Přitom současná technologie umožňuje, abyste si sami nabídky povinného ručení přehledně porovnali, vybrali a sjednali online od začátku do konce. S novinkou od Chytrého Honzy máte smlouvu v mailu do 15 minut. Bez obvolávání prodejců a se 100% přehledem nad vývojem ceny.

Máte kontrolu nad řízením, tak proč ne i nad výběrem povinného ručení a havarijního pojištění?

VyplňteVyberteVyřešeno!