Pojištění nemovitosti si zaslouží i vaše chata
02. 02. 2018

Pojištění nemovitosti si zaslouží i vaše chata

Byt či dům, kde trávíte většinu roku, asi pojištěný máte. A co vaše víkendová nemovitost? Vhodná pojistka vám může ušetřit mnoho nepříjemností nejen v zimě.

Pojištění chaty či chalupy se podceňovat nevyplatí.

Mějte svoji chatu dobře pojištěnou

Vlastnit chatu či chalupu vyžaduje péči. Jedná se o drahou nemovitost, a tak se vyplatí mít ji pojištěnou. Pojištění si vždy vybírejte tak, aby vhodně odpovídalo typu vaší nemovitosti. Často se totiž stává, že pojištění se nevztahuje na stavby v okolí chalupy, například kůlny nebo garáže.

Pozor na podpojištění

Podpojištění bývá jedním z největších problémů. Jde o pojistnou částku, která je mnohem nižší, než je skutečná hodnota dané nemovitosti. Tato situace je často zapříčiněna jen tím, že klienti si neaktualizují smlouvy. Není proto na škodu nahlédnout do pojistných dokumentů a v případě potřeby navýšit částku, kterou platíte. Pokud jste například svoji chalupu zrekonstruovali, její hodnota zákonitě stoupla. A to by se mělo odrazit i v pojistné částce.

Pěstujte dobré sousedské vztahy

Sousedy si nevybíráme, ale je důležité si je předcházet. V případě vaší nepřítomnosti totiž mohou vaši chatu občas zkontrolovat a upozornit vás na cokoli podezřelého. Dobré sousedy vám nevybereme, ale s pojištěním chaty pomůže náš online srovnávač.

VyplňteVyberteVyřešeno!