Pojištění odpovědnosti z držby nemovitosti
08. 03. 2018

Pojištění odpovědnosti z držby nemovitosti

Zákony hovoří jasně: Za pozemek, byt či dům odpovídá jeho majitel. To platí i pro nehody, které se tu odehrají. A to i v případě, že je vlastník nezaviní.

Za nehody, které se odehrají na pozemku, v bytě či v domě, odpovídá jeho majitel. A to i v případě, že je sám nezaviní.

Uškodit může i oheň nebo námraza

Pojištění odpovědnosti z vlastnictví nemovitosti je u českých pojišťoven nejčastěji doplňkovým produktem k pojištění bytu, chaty nebo třeba rodinného domu. Co všechno vlastně podobné pojištění řeší a před následky čeho nás může ochránit? Může to být námraza, požár nebo případné vytopení sousedů. Tento druh pojištění lze většinou velmi snadno sjednat přes formulář dostupný online. I tato dokumentace bývá podobně jednoduchá jak to známe u jiných pojistek.

Co všechno pojištění odpovědnosti z držby nemovitosti zahrnuje

Situací, které mohou nastat a nebudeme z nich mít určitě žádnou radost, je poměrně hodně. Ze střechy spadne námraza a ten následně poškodí zaparkované auto. V době, kdy nejsme doma, vypukne v bytě požár a rozšíří se k sousedům. Jindy praskne potrubí a voda zničí část bytu nájemníkům pod vámi. Na chodníku pokrytém ledovkou uklouzne přímo před našimi dveřmi chodec, který si nešťastně zlomí nohu. Bohužel, za všechny tyto nehody nese následky majitel nemovitosti (nebo pozemku), kde se událost stala. Nezapomeňte proto zvolit vyšší pojistné krytí, protože celkové škody rozhodně nemusí být „jen“ v řádu tisíců korun. Platí to zejména ve chvíli, když dojde k újmě na zdraví – zde nepůjde jen o léčebné výlohy, ale například i ušlý zisk nebo zhoršené společenské uplatnění.

VyplňteVyberteVyřešeno!