Pojištění porostu ochrání malou zahradu i les
29. 05. 2018

Pojištění porostu ochrání malou zahradu i les

Máte na pozemku okrasné dřeviny, pěstujete vzácné druhy růží, vlastníte les nebo jezírko plné exotických rostlin? Popřemýšlejte o pojištění porostu.

Výše pojistného závisí na druhovém složení nebo stáří pěstované flóry, ale také na zvolených rizicích.

Komplexní ochrana pro všechny případy

Co vlastně kryje pojištění porostu? Je pravda, že rozsah pojistky je různorodý, může se vztahovat na okrasné rostliny kolem domu, ale i na lesní školku.

Starat se celoročně o ovocné stromy nebo vlastnit les, který ale nemůžete nepřetržitě hlídat může být velmi náročné nejen na čas, ale také co se týče starostí. V každém z těchto případů (a mnoha dalších) se proto nabízí ochrana v podobě pojištění porostu, které kryje různorodá rizika. Požár nebo vichřice v lese, ale také řádění vandalů na vaší zahradě v době, když jste na dovolené. Vypěstovat lesní školku nebo sad růží stojí spoustu času a peněz, dobré zabezpečení by proto mělo být dalším krokem pro váš klidný spánek.

Pojištění v rámci jednoho balíčku

Často je toto pojistné krytí nabízeno jako doplněk k pojištění nemovitosti. Výše pojistného pak závisí na druhovém složení nebo stáří pěstované flóry, ale také na zvolených rizicích. V případě lesního sadebního materiálu se klasicky přistupuje k pojistné částce v korunách za hektar, případně za kus. U některých pojišťoven jde o relativní novinku, pojištění rostlin a porostů je k dispozici až v posledních několika letech. Obecně však platí, že nabídka podobných variant pojištění a připojištění se rok od roku rozšiřuje, nezávisle na konkrétní pojišťovně. Nově je možné využít například i krytí kybernetických rizik.

VyplňteVyberteVyřešeno!