• Funkční cookies

  • Cookies pro sociální média a reklamy

Pojištění zavazadel nejsou zbytečně vyhozené peníze

10. 7. 2018

Naše zavazadla jsou na cestách neustále v nebezpečí, mohou být poškozena nebo ukradena. Je proto třeba myslet na tyto problémy dřív, než reálně nastanou.

Pojištění zavazadel

Poškození nebo ztrátu zavazadel je nutné hlásit také dopravci.

Noční můra cestovatelů

V první řadě je zapotřebí pořídit si kvalitní kufr, který zabezpečí uložené věci vůči případnému poškození. Dalším krokem bude sjednání pojištění zavazadel. V mnoha případech je tato služba součástí balíčku cestovního pojištění, jindy zase půjde o doplňkové (volitelné) připojištění – to už záleží na konkrétní pojišťovně a její aktuální nabídce. Ve výčtu pokrytých rizik nechybí dopravní nehoda, odcizení zavazadel, ať už při přepadení nebo přepravě, ale také třeba krytí v případě živelné pohromy. Limity pojistného plnění jsou typicky v řádu desetitisíců korun.

Neuzamčené auto? Plnění bude bez šance

Existuje samozřejmě i řada výluk z tohoto pojištění. Pokud nebylo vaše auto řádně uzamčeno, nebude vám pojišťovnou uhrazena náhrada škody. Některé pojišťovny se také zdráhají vyplácet odškodné v případě, že došlo ke ztrátě během letecké přepravy. V této době totiž podle pojišťovny odpovídá za všechna zavazadla přímo dopravní společnost. Dobře si proto projděte podmínky a případné výluky, ať pak nejste později překvapeni.

Ztrátu zavazadel nahlaste neprodleně

Pokud přijdete o zavazadla, jednejte co nejrychleji. Poškození nebo ztrátu je nutné hlásit i dopravci. Pojištění cestovních zavazadel uchrání od nepříjemností spojených s vyřizováním celé věci. Ne každý umí brilantně cizí jazyk a nikdo si asi neužívá dlouhé čekání a stres při podání stížnosti. Přepravní společnosti obvykle jednají pomalu, nemají ochotu věc řešit samy od sebe. V každém případě platí, že pojistit si zavazadla vyjde řádově na pouhých několik korun denně, není proto důvod podobně nízkou částku obětovat před dovolenou, která přišla vaši kapsu mnohonásobně dráž.

Související články

28. 5. 2019

Co získáte za zpožděný let: svačinu nebo peníze?

Na co máte právě teď při čekání na zpožděný let nárok? A jak si dodatečně žádat o kompenzaci za zpoždění? S naším průvodcem to zjistíte.