Pojištění zavazadel nejsou zbytečně vyhozené peníze
10. 07. 2018

Pojištění zavazadel nejsou zbytečně vyhozené peníze

Naše zavazadla jsou na cestách neustále v nebezpečí, mohou být poškozena nebo ukradena. Je proto třeba myslet na tyto problémy dřív, než reálně nastanou.

Poškození nebo ztrátu zavazadel je nutné hlásit také dopravci.

Noční můra cestovatelů

V první řadě je zapotřebí pořídit si kvalitní kufr, který zabezpečí uložené věci vůči případnému poškození. Dalším krokem bude sjednání pojištění zavazadel. V mnoha případech je tato služba součástí balíčku cestovního pojištění, jindy zase půjde o doplňkové (volitelné) připojištění – to už záleží na konkrétní pojišťovně a její aktuální nabídce. Ve výčtu pokrytých rizik nechybí dopravní nehoda, odcizení zavazadel, ať už při přepadení nebo přepravě, ale také třeba krytí v případě živelné pohromy. Limity pojistného plnění jsou typicky v řádu desetitisíců korun.

Neuzamčené auto? Plnění bude bez šance

Existuje samozřejmě i řada výluk z tohoto pojištění. Pokud nebylo vaše auto řádně uzamčeno, nebude vám pojišťovnou uhrazena náhrada škody. Některé pojišťovny se také zdráhají vyplácet odškodné v případě, že došlo ke ztrátě během letecké přepravy. V této době totiž podle pojišťovny odpovídá za všechna zavazadla přímo dopravní společnost. Dobře si proto projděte podmínky a případné výluky, ať pak nejste později překvapeni.

Ztrátu zavazadel nahlaste neprodleně

Pokud přijdete o zavazadla, jednejte co nejrychleji. Poškození nebo ztrátu je nutné hlásit i dopravci. Pojištění cestovních zavazadel uchrání od nepříjemností spojených s vyřizováním celé věci. Ne každý umí brilantně cizí jazyk a nikdo si asi neužívá dlouhé čekání a stres při podání stížnosti. Přepravní společnosti obvykle jednají pomalu, nemají ochotu věc řešit samy od sebe. V každém případě platí, že pojistit si zavazadla vyjde řádově na pouhých několik korun denně, není proto důvod podobně nízkou částku obětovat před dovolenou, která přišla vaši kapsu mnohonásobně dráž.

VyplňteVyberteVyřešeno!