Pojištění zavazadel při letu
10. 05. 2018

Pojištění zavazadel při letu

Cestování přináší mnoho zážitků a nezapomenutelných chvil. Nadšení však může v mžiku zkazit ztráta zavazadel. Jak takovým nepříjemnostem předejít?

Dle Montrealské úmluvy je za škodu odpovědný dopravce, pokud dojde k odcizení zavazadla či jeho poškození během letu nebo na letišti.

Úskalí cestovatele

Známe to všichni: Z cest si vozíme suvenýry, dárky pro naše nejbližší, ale například také drahou elektrotechniku, kterou využijeme na služební cestě. Pokud vám někdo zavazadlo poškodí či ukradne, pojišťovna by v rámci připojištění k cestovnímu pojištění měla kompenzovat vzniklé škody.

Na co si dát pozor

Připojištění zavazadel nabízí pojišťovny standardně v rámci cestovního pojištění. Než se ale rozhodnete, se kterou pojišťovnou tuto pojistku uzavřete, pečlivě si prostudujte pojistné podmínky. Výše limitů se totiž může u každé pojišťovny lišit.

Poškození zavazadla během letu

Celosvětově platná Montrealská úmluva hovoří jasně: Pokud dojde k odcizení zavazadla či jeho poškození během letu nebo na letišti, za škodu je odpovědný dopravce.

Dojde-li k odcizení nebo zpoždění zavazadla, zodpovědnost automaticky přebírá dopravce. Výše zodpovědnosti se pohybuje ve výši 1000 jednotek plnění, což odpovídá částce kolem 33 000 Kč. Nespoléhejte však na to, že od letecké společnosti dostanete celou částku odpovídající ceně zavazadla.

VyplňteVyberteVyřešeno!