Pojistit dnes lze už vše – i pneumatiky
03. 10. 2018

Pojistit dnes lze už vše – i pneumatiky

Nástrahy a pasti způsobující neopravitelné poškození pneumatiky číhají na řidiče na každém rohu. Střepy na silnicích, výmoly a ostré obrubníky mají na svědomí, že se s defektem setkala za posledních pět let více než polovina Čechů.

Pojištění pneumatik? Stojí pár korun, ale ušetří slušnou částku.

Povinné ručení však defekt neproplácí a nové gumy si tak řidiči musí zpravidla platit z vlastní kapsy. Proto hledá stále více řidičů způsob, jak na podobné nehody vyzrát. Pojištění pneumatik je výhodné i proto, že můžete od prodejce získat peníze i v případě, kdy by výrobce dezénu reklamaci nikdy neuznal.

Výhody pojištění v e-shopu? Rychlost a jednoduchost

Několik specializovaných internetových obchodů dnes proto nabízí službu pojištění pneumatik. Ta se však často vztahuje jen na některé značky a je časově omezena. Nejdéle řidiče ochrání služba „Pneujištění“, kterou nabízí e-shop Pneumatiky.cz. O její uplatnění můžete zažádat i tři roky od dodání pneumatik. Pojistit si můžete jakýkoli dezén, bez ohledu na výrobce.

Gumy si samozřejmě můžete pojistit i u třetích stran. Celý proces je však složitější a zabere mnohem více času a papírování – řidič navíc musí prokázat, které sady pneumatik se ručení týká. Společnosti si navíc často vyhrazují čekací lhůtu, která trvá až 45 dní.

Vše vyřídíte jedním kliknutím

A jak vlastně pojištění funguje? Při objednávce zaškrtnete políčko, že si přejete dezén pojistit. Obchod vás při prodeji pneumatik upozorní na celkovou cenu pojištění – ta však zpravidla nebývá nijak vysoká. U nejlevnějších pneumatik zaplatíte například v e-shopu Pneumatiky.cz 120 Kč za pojištění celé sady plášťů.

Nic dalšího nemusíte řešit až do chvíle, kdy dojde k defektu, a vy potřebujete uplatnit pojištění. V tom případě zašlete pneumatiku na adresu e-shopu, kde vám odpoví během několika dnů.

Částka, kterou dostanete zpět, závisí na konkrétním e-shopu i opotřebení plášťů. S vyšším počtem najetých kilometrů je logicky pneumatika náchylnější k poškození. Pokud měla guma při defektu hloubku více než 7 cm, získá řidič až plnou částku. Dokonce i při opotřebení na 3 milimetry (což se blíží maximálnímu opotřebení, které dovoluje zákon) dostanete zpět 20 % z původní ceny.

A příklad? Pokud si koupíte zimní pneumatiky Matador a sjedete je z původní hloubky 8 mm na 6 mm, dostanete při defektu zpět 80 % z původní ceny. Tedy 1283 Kč z 1604 Kč.

VyplňteVyberteVyřešeno!