Pojistku si pravidelně aktualizujte, vyhnete se podpojištění
23. 05. 2018

Pojistku si pravidelně aktualizujte, vyhnete se podpojištění

Podpojištění láká nižším ročním pojistným, ale v případě nehody vyjde hodně draze. Proto je lepší mít pojištění na skutečnou hodnotu vašeho majetku.

Riziko podpojištění občas hrozí vlastně u každé pojistné smlouvy. Vše závisí na životních okolnostech daného klienta.

Riziko podpojištění občas hrozí vlastně u každé pojistné smlouvy. Vše závisí na životních okolnostech daného klienta. A ani v případě, že necháte stanovení pojistné částky na agentovi pojišťovny, se rozhodně nezbavujete odpovědnosti. Návrh sumy neodpovídající realitě totiž stále podléhá schválení klienta, o čemž jasně informují i všeobecné pojistné podmínky ve smlouvě. V dokumentaci je proto třeba jasně vyznačit, jakou hodnotu má vaše nemovitost a věci spadající do rodinného majetku.

Indexace není samozřejmost

V případě, že domácnost projde velkými změnami jako je například narození dítěte, je dobré udělat co nejdříve revizi pojištění. Pojišťovna vám sice sama může nabídnout takzvanou indexaci (tedy návrh jednorázového navýšení pojistné částky, které je doprovázeno adekvátním navýšením pojistného), nejde ovšem o žádnou samozřejmost. Jasno mohou do celé věci vnést internetové srovnávače, které posoudí nejen ceny pojistného, ale i klady a nevýhody uvedených smluv.

Nebojte se nových nabídek

Pojišťovny pravidelně aktualizují své nabídky a byla by jistě škoda nebrat něco podobného v úvahu. Nikde totiž není psáno, že se podmínky pojistné smlouvy nemohou nijak měnit – vždy jde o dohodu obou smluvních stran. Zastaralá pojistka je totiž velkým nebezpečím. Nejen kvůli podpojištění nemovitosti totiž ve finále můžete vyinkasovat mnohem nižší odškodné, než činí celková hodnota odcizených nebo poškozených věcí.

Prověření by se mělo čas od času týkat všech vašich pojistných smluv, ať už se týkají auta, podnikání, nemovitosti nebo jiného majetku.

VyplňteVyberteVyřešeno!