Povinné a havarijní pojištění na Škodu Superb stojí i 30 tisíc ročně
19. 06. 2018

Povinné a havarijní pojištění na Škodu Superb stojí i 30 tisíc ročně

Kolik za povinné ručení platí majitelé deseti nejprodávanějších aut v České republice analyzovala společnost Chytrý Honza.

Nikoho asi nepřekvapí, že nejprodávanějším autem v České republice je Škoda Octavia. Její majitelé za povinné ručení průměrně zaplatí, v případě, že dosáhli na maximální bonusy, necelé čtyři tisíce korun ročně. S havarijním pojištěním je to více než deset tisíc korun. Bez bonusů je potom cena téměř dvojnásobná.

Registrace nových aut podle modelů

Cena povinného ručení je tvořena několika faktory. Kromě profilu řidiče, tedy jeho věku nebo doby řízení bez havárie, mezi ně patří například hustota provozu nebo četnost využívání vozidla. Roli hraje i počet registrovaných jednotlivých modelů aut.

“Při tvorbě nástroje na sjednávání pojištění vozidel online nás překvapilo, jak moc jsou ceny u jednotlivých aut rozdílné. Pro ty, kteří se o pojištění nezajímají nebo se s ním nesetkávají, mohou být tyto informace užitečné. I z toho důvodu jsme se rozhodli srovnání zveřejnit,” 

říká Tomáš Čáp, designer online nástrojů společnosti Chytrý Honza.

Zatímco například za Fabii zaplatíte i s havarijním pojištěním přibližně tisíc korun měsíčně, za Volkswagen Passat klidně i přes tři tisíce, tedy téměř 40 tisíc ročně.

Po Fabii vychází nejlevněji Škoda Rapid. Za třetí nejprodávanější auto v ČR její vlastník zaplatí povinné a havarijní pojištění ve výši 7,5 tisíce korun ročně. V případě, že nemá žádné bonusy, se potom tato částka vyšplhá do výše téměř 15 tisíc.

Srovnání bylo provedeno společností Chytrý Honza v dubnu 2018 na příkladu třicetiletého muže z Prahy, který nikdy neboural.

VyplňteVyberteVyřešeno!