• Funkční cookies

  • Cookies pro sociální média a reklamy

Pražská burza začala nabízet investice do aut nebo cukrovinek

4. 7. 2018

Češi se zajímají o investice do akcií poměrně málo, změnit by to mohla akce největší české burzy. Aktuálně zde lze totiž koupit blue chips akcie zajímavých zahraničních titulů.

pražská burza

Termín blue chips akcie je odvozen z pokeru.

Tuzemští investoři akcie spíše opomíjejí

Čeští občané jsou velmi konzervativní a do akcií se příliš nepouštějí. Oproti obvyklému průměru v zemích západní Evropy investují dokonce až osmkrát méně. O změnu tohoto historického trendu usiluje Burza cenných papírů Praha, která od května letošního roku nabízí vybrané cenné papíry známých zahraničních firem. V kooperaci s Patria Finance nebo Raiffeisen Centrobank AG přinese celkem tři desítky nových blue chips titulů ze zahraničí.

Firmy, o kterých jste určitě slyšeli…

Nabízí se duální emise známých firem, jako je například Heineken, MOL, Nokia a Nestlé. Pro příznivce sportu jsou připraveny akcie německého celku Borussia Dortmund a mnohonásobného italského šampiona Juventusu Turín, za oba týmy nastupovala v minulosti i slavná česká fotbalová jména. Dostupné budou i cenné papíry společností jako Deutsche Bank, E.On nebo RWE a Volvo.

Zajímavé podmínky pro začátečníky

Centrální burza v Praze chce tímto vyjít vstříc například i začínajícím investorům. Stále totiž platí, že v ČR investuje do akcií jen malé procento lidí. Klientům burzy se nabízí i tři možnosti investic přes burzovně obchodovatelné fondy ETF. K dispozici je i obchodování v českých korunách.

Co jsou blue chips akcie

Tento termín je odvozený ze hry poker, kde tyto žetony znamenají ty nejlepší možné. Akcie označované jako blue chips jsou tedy ty z dobře prosperujících společností. Mají nižší volatilitu, stabilnější výnosy, majitel z nich dostává pravidelnou dividendu. Tyto akcie ale nebývají nejlevnější.

Související články