Pražská burza začala nabízet investice do aut nebo cukrovinek
04. 07. 2018

Pražská burza začala nabízet investice do aut nebo cukrovinek

Češi se zajímají o investice do akcií poměrně málo, změnit by to mohla akce největší české burzy. Aktuálně zde lze totiž koupit blue chips akcie zajímavých zahraničních titulů.

Termín blue chips akcie je odvozen z pokeru.

Tuzemští investoři akcie spíše opomíjejí

Čeští občané jsou velmi konzervativní a do akcií se příliš nepouštějí. Oproti obvyklému průměru v zemích západní Evropy investují dokonce až osmkrát méně. O změnu tohoto historického trendu usiluje Burza cenných papírů Praha, která od května letošního roku nabízí vybrané cenné papíry známých zahraničních firem. V kooperaci s Patria Finance nebo Raiffeisen Centrobank AG přinese celkem tři desítky nových blue chips titulů ze zahraničí.

Firmy, o kterých jste určitě slyšeli…

Nabízí se duální emise známých firem, jako je například Heineken, MOL, Nokia a Nestlé. Pro příznivce sportu jsou připraveny akcie německého celku Borussia Dortmund a mnohonásobného italského šampiona Juventusu Turín, za oba týmy nastupovala v minulosti i slavná česká fotbalová jména. Dostupné budou i cenné papíry společností jako Deutsche Bank, E.On nebo RWE a Volvo.

Zajímavé podmínky pro začátečníky

Centrální burza v Praze chce tímto vyjít vstříc například i začínajícím investorům. Stále totiž platí, že v ČR investuje do akcií jen malé procento lidí. Klientům burzy se nabízí i tři možnosti investic přes burzovně obchodovatelné fondy ETF. K dispozici je i obchodování v českých korunách.

Co jsou to blue chips akcie?

Tento termín je odvozený ze hry poker, kde tyto žetony znamenají ty nejlepší možné. Akcie označované jako blue chips jsou tedy ty z dobře prosperujících společností. Mají nižší volatilitu, stabilnější výnosy, majitel z nich dostává pravidelnou dividendu. Tyto akcie ale nebývají nejlevnější.
VyplňteVyberteVyřešeno!