• Funkční cookies

  • Cookies pro sociální média a reklamy

Předávací protokol auta: vzor k nezaplacení

Předávací protokol je dokument, ve kterém se dotčené osoby snaží co nejpřesněji popsat stávající stav věci. Zpracovává se při předání této věci, tedy převodu práv na nového majitele.

29. 3. 2019
OSNOVA:

Předávací protokol doplňuje kupní smlouvu k autu. Není sice povinnou součástí těchto smluv, ale jeho sepsáním se můžete vyvarovat některých budoucích sporů, a je tak bezpochyby ochranou pro obě strany. Pro ještě větší jistotu je dobré pořídit si i fotografie nebo, pokud je to možné a vhodné, video předávané věci.

Při koupi auta by se měl sepsat i předávací protokol.

Při podepisování kupní smlouvy k autu věnujte ještě čas důkladnému vyplnění předávacího protokolu.

Náležitosti

Přesná forma ani obsah předávacího protokolu není dána. Důležité je označit obě strany transakce - předávající a přebírající, a samozřejmě předmět předání (koupě, prodeje, nájmu). Dále už záleží na vašich potřebách a na domluvě předávajícího a přebírajícího a detailu, jaký chcete smluvně zachytit.

Vzor předávacího protokolu auta
0.1 MB

U automobilu se zapisuje značka a typ automobilu, rok výroby, státní poznávací značka, typ motoru a VIN kód. Dále pak předávaná technická dokumentace, počet klíčů a samozřejmě stav vozidla, počet najetých kilometrů.

V roce 2018 se prodalo přes 750 tisíc ojetých automobilů, z toho okolo 150 tisíc vozů bylo dovezených ze zahraničí.

Povinné ručení k automobilu však není při změně vlastníka převoditelné na nového majitele. Pohlídejte si proto, že ve chvíli, kdy auto převezmete, máte povinné ručení k novému vozu zakoupené. Sjednejte si jej proto rychle spolu s námi online.

Související články

28. 5. 2019

Co získáte za zpožděný let: svačinu nebo peníze?

Na co máte právě teď při čekání na zpožděný let nárok? A jak si dodatečně žádat o kompenzaci za zpoždění? S naším průvodcem to zjistíte.