Pronajímáte byt přes Airbnb? Pojištění je nutností
27. 04. 2018

Pronajímáte byt přes Airbnb? Pojištění je nutností

Vlna vysokých výdělků z krátkodobých pronájmů je v Česku stále na vzestupu. Střídání hostů ve vaší nemovitosti s sebou ale nese i vyšší riziko poškození majetku. Tři typy pojištění vám zajistí klid.

Lidé čím dál častěji investují do nákupu nemovitostí právě za tímto účelem. Málokdo si ale uvědomuje, že svůj byt tím také vystavuje mnohem většímu riziku, že se s ním něco může stát. To se týká i jeho vybavení. I na to ale myslí různé typy pojištění, jen je třeba pojistku správně nastavit.

Lidé čím dál častěji investují do nákupu nemovitostí za účelem pronájmu přes Airbnb.

Pojištění nemovitosti

Základní pojištění, které by měl mít každý majitel bytu či domu, je pojištění nemovitosti. Obrazně řečeno je to pojistka všeho nemovitého – tedy bytu kromě vybavení. Tento druh většinou každý majitel má, navíc vyžadují ho i banky, pokud si nemovitost pořizujete na hypotéku.

Pojištění domácnosti

Zřejmě nejdůležitější pojištění při pronajímání bytu přes Airbnb je pojistka domácnosti. S největší pravděpodobností budete totiž jako majitel bytu pořizovat i vybavení. Pokud byt třeba někdo vykrade, můžete žádat pojišťovnu o plnění právě díky tomuto typu pojištění.

Pojištění odpovědnosti

Méně rozšířené, ale také důležité, je pojištění odpovědnosti. To kryje náklady za škody, které způsobíte někomu jinému. V těchto pojistkách si dále velmi často můžete sjednat i pojištění vlastnictví nemovitosti.

VyplňteVyberteVyřešeno!