Proti vandalům je tu efektivní pojištění majetku
23. 05. 2018

Proti vandalům je tu efektivní pojištění majetku

Poškozené auto nebo fasáda rodinného domu? Vandalům se lze jen těžko ubránit, škody po jejich řádění ale pokryje dobře zvolená forma pojištění.

Pokud dojde k řádění vandalů, pečlivě vše co nejdříve zdokumentujte.

Opravdu pečlivá dokumentace je základ

Škody, které na vašem majetku způsobí vandalové, se mohou vyšplhat do desetitisíců. Sprej na fasádě, ulomené zrcátko u automobilu, ale třeba také poškození skleníku, to je jen pár příkladů vandalizmu. Navíc se bohužel podobné případy mohou i opakovat.

Pokud máte sjednané pojištění nemovitosti nebo povinné ručení, nemusí to ještě ale automaticky znamenat ochranu proti těmto ničitelům.

Rozhodně bude lepší si aktuálně platnou pojistku pečlivě projít a případně se ještě nechat připojistit. Zejména o připojištění automobilu se některé pojišťovny starají až tehdy, když se jich přímo zeptáte. V případě aut jde buď o připojištění k povinnému ručení nebo havarijní pojištění, které se může vztahovat i na střet se zvěří a jiné nepříjemnosti. Výše pojistky odráží i aktuální stav vozu a míru jeho zabezpečení.

Co tvoří výluku z pojištění?

Pokud půjde o situaci, při které vandal věc odcizí a poškodí váš majetek proto, aby ji získal do své moci, pojištění proti vandalismu nic nevyřeší. Podobná událost totiž spadá pod hlavičku rizika odcizení věci, na což je třeba při sjednávání pojištění myslet dopředu. A mimochodem, když už k řádění vandalů dojde, pečlivě vše co nejdříve zdokumentujte. Fotografie pořízené z více různých úhlů rozhodně nebudou při žádosti o plnění pojištění na škodu.

VyplňteVyberteVyřešeno!