Robotičtí poradci slaví deset let. A míří i do budoucnosti
17. 07. 2018

Robotičtí poradci slaví deset let. A míří i do budoucnosti

Investovat chytře a s minimem rizik? Přesně s tím mohou pomoci robotičtí poradci, jejichž podíl na trhu konstantně roste.

Umělá inteligence
Robotickým poradcům důvěřuje také mnohem více finančních poradců než dříve.

Roboti jsou trendy

První robotiční poradci spatřili světlo světa v roce 2008. Tehdy ale byla podobná investiční pomoc ještě v plenkách a šlo pouze o základní věci, jako je přeskupení aktiv v rámci jednotlivých investičních fondů. Dnešní vliv automatizace na finanční sektor je však mnohem větší než dříve, ruku v ruce s tím vším pak jde i popularita tzv. robotické poradenství. Důvěřuje jim – i podle četných průzkumů – také mnohem více finančních poradců než dříve. V roce 2017 už to bylo prakticky sedm z deseti, o rok dříve přitom činila důvěra v robotické pomocníky v tomto segmentu pouze sedmnáct procent.

Ve správě jsou stovky miliard dolarů

S vyšší důvěrou stoupá pochopitelně i objem investic. Zatímco vloni činila celková částka ve správě robotických poradců 225 miliard amerických dolarů, nyní jde o sumu ve výši necelých 372 miliard (zdroj www.statista.com). A předpokládá se, že spravovaný objem investic neustále poroste. Například v roce 2022 by mohlo jít dokonce i o několikanásobek dnešních čísel. Řádově se totiž hovoří již o bilionech USD.

Běžná služba budoucnosti?

O robotického poradce se často zajímají i starší lidé, vyhlídky jsou do budoucna opravdu výborné. Přesto ale hrozí, že by mohl zažívat i mírný pokles popularity, pokud nebude umělá inteligence schopna nabízet stále nové a nové věci. Silná konkurence však zřejmě udrží nastavený standard velmi vysoko.

VyplňteVyberteVyřešeno!