Sjednání pojištění je pro Čechy jednodušší než nákup mobilu
30. 05. 2018

Sjednání pojištění je pro Čechy jednodušší než nákup mobilu

Když pořizujeme elektroniku, rádi srovnáváme různé produkty a volíme z nich ten nejlepší v poměru ceny a výkonu. U finančních produktů to ale příliš neplatí.

K podobným metodám srovnání, jako při výběru elektroniky, se u finančních produktů přiklání jen polovina lidí.

Průzkumy trhu hovoří jasnou řečí

Nový mobil, ale také nový notebook nebo jakákoliv jiná elektronika: V takových případech postupujeme obezřetně, jen zhruba pět procent nakupujících nezkoumá ceny prostřednictvím srovnávačů. Důležité je, abychom si vybrali konkrétní model od konkrétní značky za tu nejlepší cenu na trhu. Díváme se i na parametry různých výrobků, v případě mobilního telefonu je to třeba kvalita fotoaparátu nebo výkon procesoru. Mnoho lidí využívá nejen spolupráci se srovnávači, ale prohlédne si pro inspiraci také klasické papírové letáky. Jsme ale podobně obezřetní i v případě finančních produktů?Možná to bude znít překvapivě, ale právě tady si mnozí Češi vybírají méně zodpovědným způsobem. K podobným metodám srovnání, jako při výběru elektroniky, se přiklání jen polovina lidí.

Finanční produkty jsou společníkem na roky

Ať už jde o spotřebitelský úvěr nebo životní pojištění, měli bychom být při výběru přece jen o něco trpělivější. Dobře nastavená cena, ale také bohatý výběr doplňkových služeb, to jsou parametry, podle nichž se vyplatí srovnávat jednotlivé finanční produkty. V obvyklém případě nás totiž finanční produkty provází životem velmi dlouho.

VyplňteVyberteVyřešeno!