Snižte si své splátky a začněte zase žít
21. 05. 2015

Snižte si své splátky a začněte zase žít

Dluhy mohly přijít nenápadně, nejdřív jedna půjčka, pak druhá a nakonec ještě kreditka. Hlavní je ohlídat, aby vám splátky nezačaly přerůstat přes hlavu.

Snadným a efektivním způsobem, jak se zbavit starostí, je konsolidace půjček. Místo více splátek budete hradit jen jednu, která je v součtu nižší než ty původní. Měsíční zatížení si tak snížíte klidně až na polovinu.

Lidi se často obávají, že když budou platit delší dobu, díky čemuž budou platit méně, tak ale celkově odevzdají víc peněz. Většinou to tak není, s konsolidací se dá ušetřit. Má to však samozřejmě i své podmínky.

Zbavte se svých půjček, které jsou drahé nebo vám již přerůstají přes hlavu. Konsolidace je možností, jak dostat pod kontrolu více půjček a sloučit je do jedné výhodnější. Její podstatou je, že budete platit méně než dosud. A stačí si hlídat pouze jeden termín splatnosti. Sloučit lze obvykle bankovní, kontokorentní, splátkové úvěry i kreditní karty.

Hlavně platit méně

Češi nejsou při sjednávání půjček příliš obezřetní a sjednávají si úvěry často za nepříznivých podmínek. Pětina těch, kteří mají půjčky u více institucí, o konsolidaci uvažuje.

Sloučení půjček do jedné umožňuje získat lepší či podobné podmínky jako u nejlevnějšího úvěru, který chcete konsolidovat. Výhodou je to, že se zbavíte poplatků souvisejících s úvěry, doba splatnosti (a tím i měsíční splátka) se může přizpůsobit aktuálním potřebám a zjednoduší se administrativa při splácení a kontrole.

Už nebude třeba platit několik měsíčních splátek v jiné termíny a na jiné účty. Vše bude zahrnuto v jedné jediné půjčce se splatností v jeden termín. Žádat o konsolidaci můžete přímo ve vybrané bance a u valné většiny bank to jde i online. S výběrem vhodné banky vám pomůže online srovnávač.

Konsolidovat lze veškeré úvěry bez zajištění, jako jsou spotřebitelské úvěry, úvěry splátkových společností, kontokorenty, kreditní karty. Spíše výjimečně banky po individuálním posouzení zkonsolidují i leasingové splátky. Banka za klienta zaplatí úvěry, které do konsolidace lze zahrnout, ale obvykle je ochotná půjčit i nějaké peníze navíc. Ty můžete využít na uhrazení dluhů jiného typu.

Celkový počet úvěrů určených ke konsolidaci nebývá stěžejním kritériem. Omezení se týkají především celkové částky určené ke konsolidaci.

Komu je konsolidace určena?

Konsolidace je určena klientům s trvalými příjmy (v případě zaměstnaneckého poměru nesmí být žadatel ve zkušební nebo výpovědní lhůtě). Klient nesmí být svými dluhy zavalen tak, aby byl registrován mezi neplatiči. Konsolidace úvěrů je samozřejmě jen pro klienty, kteří včas splácejí své stávající závazky.

VyplňteVyberteVyřešeno!