Stavební spoření bude mít zelenou i v roce 2018
13. 03. 2018

Stavební spoření bude mít zelenou i v roce 2018

Stavební spoření v roce 2017 zažilo renesanci. Nebo alespoň úvěry z něj. Svědčí o tom šest desítek miliard korun půjčených lidem na bydlení.

Podle zástupců stavebních spořitelen budou úvěry ze stavebního spoření časem nabízet o něco nižší úrokové sazby, než ty hypoteční.

Stavební spoření je v kurzu

Stavební spořitelny poskytly na bydlení mnohem víc peněz než rok předtím. Lidé využívali všechny možnosti pro financování nákupu nemovitostí. 60 miliard půjčených korun – to je o pětinu lepší výsledek než v roce 2016. Tehdy stavební spořitelny půjčily lidem na bydlení o deset miliard méně. Jedním z důvodů jsou i stále rostoucí úrokové sazby u hypoték. Jednoduše řečeno lidé chtěli v loňském roce stihnout půjčit si co nejvíce peněz za stále ještě výhodných podmínek.

I letos se půjčky vyplatí

Stavební spořitelny čekají, že se na ně letos obrátí s žádostí o úvěr na bydlení přibližně stejný počet lidí jako v roce 2017 i proto, že lidem vyhovují i výše úrokových sazeb. Ty byly poměrně příznivé. Podle centrální banky si lidé ze stavebního spoření v loňském roce půjčovali za zhruba dvouprocentní úrok. Neupadající zájem o úvěry ze stavebního spoření se dá v letošním roce očekávat i proto, že podle zástupců stavebních spořitelen budou tyto úvěry časem nabízet o něco nižší úrokové sazby, než ty hypoteční

VyplňteVyberteVyřešeno!