Stavební spoření výhodnější než hypotéka? Možná ano
24. 04. 2018

Stavební spoření výhodnější než hypotéka? Možná ano

Budou stavební spořitelny nabízet do konce roku úvěry na bydlení za nižší úrokové sazby než banky?

Dle stavebních spořitelen se jejich úrokové sazby už brzy vyrovnají těm od bank.

Zájem o úvěry ze stavebního spoření stále stoupá

Stavební spoření je znovu na vzestupu. Alespoň to ukazují aktuální údaje. Stavební spořitelny totiž přizpůsobily svou nabídku a teď mohou směle konkurovat bankám a jejich hypotékám.

Využití stavebního spoření teď může být výhodné hlavně v důsledku čím dál přísnějších podmínek pro získání hypoték. Ty už začínají být pro některé žadatele pomalu nedostupné. Zájemci o hypoteční úvěr totiž musí mít naspořenou relativně vysokou částku. Navíc se zvedají úrokové sazby. To všechno může nahrávat vzestupu oblíbenosti úvěrů ze stavebního spoření. Kdo totiž spoření nějakou dobu už má, má s největší pravděpodobností i něco málo naspořeno. Stavební spořitelna mu pak většinou nabídne úrokovou sazbu platnou v době uzavření smlouvy. Lidé proto budou chtít využívat stavební spořitelny k financování vlastního bydlení nejspíš čím dál častěji.

Lidé jdou tam, kde je výhodnější úrok

Podle propočtů stavebních spořitelen se jejich úrokové sazby už brzy vyrovnají těm od bank. A časem by prý mohly být dokonce o půl procenta nižší. Na konci roku 2018 se totiž odhaduje, že hypotéky si lidé budou brát s úrokem kolem tří procent. Už teď, na začátku roku, stavební spořitelny zažívají boom: Průměrná částka jejich úvěrů poprvé překonala milionovou hranici. I to je nejspíš důkazem, že se lidé k jejich produktům začínají opět vracet.

VyplňteVyberteVyřešeno!