Udělejte jednou za čas „inventuru“ svých pojistek
02. 05. 2018

Udělejte jednou za čas „inventuru“ svých pojistek

Špatně nastavená pojistka a nutnost její okamžité aktualizace – to jsou slova nejednoho pojišťovacího agenta. Kdy je tedy opravdu vhodný čas pro takovou revizi?

Podmínky pojistných smluv je dobré zkontrolovat jednou za tři až pět let.

Je třeba zvážit, jaké změny u vás nastaly

Smlouva, kterou jste uzavřeli před několika lety, nejspíš už plně neodpovídá tomu, jak žijete momentálně. A to se týká téměř všech pojistek – životní, majetku, domácnosti a tak bychom mohli pokračovat. Dobře to lze demonstrovat třeba právě na pojištění domácnosti. Vybavení vašeho bytu se totiž zcela jistě za několik let proměňuje. Některé věci se opotřebují, jiné pořídíte zcela nové. To všechno je ale důležité pak zapracovat do pojištění. Pokud to neuděláte, velmi často se pak může stát, že zjistíte, že jste podpojištění. Bohužel na to většinou přijdete ve chvíli, kdy už je pozdě.

Pojištění ovlivňují i změny příjmů

A jaký je tedy ideální interval pro revize smluv? Obecně platí pravidlo, že jednou za tři až pět let, je “tak akorát”. Za tuto dobu se většinou změní ve vašem životě hodně. Narodí se děti, splatí se kus hypotéky, může se změnit třeba i váš zdravotní stav. To všechno musíte brát v potaz. Zkrátka v průběhu života se mění nejen priority, ale i rizika, kterým jste vystaveni. A to nejlepší nakonec – dost často můžete přijít i na to, že revizí pojistky ušetříte.

VyplňteVyberteVyřešeno!