• Funkční cookies

  • Cookies pro sociální média a reklamy

Úrazové pojištění vrcholového sportovce

12. 6. 2018

Mezi rekreačním a profesionálním sportovcem je jeden zásadní rozdíl: Profesionál se sportem živí. Jeho činnost ale také představuje mnohem vyšší riziko úrazu. Jak a kde se nejlépe pojistit?

pojištění vrcholového sportovce

Dojde-li ke špatnému zařazení sportovce do kategorie, v případě pojistné události to může mít nepříjemné následky.

Život vrcholového sportovce je už od dětství dřina. Trofeje jsou často draze vykoupené brzkým ranním vstáváním a dodržováním životosprávy provázené dlouhým soustředěním, mnohdy daleko od domova. Co se ale stane, když sportovce postihne vážné zranění a je nucen kariéru předčasně ukončit?

Úskalí vrcholového sportovce

Špičkový sportovec je zpravidla zastupován agenturou, která se o něj stará po celou dobu jeho profesionální kariéry. Vypoví-li ale sportovci zdraví a je nucen kariéru ukončit, většinou se nabízí hned několik zásadních otázek. Ne každý sportovec se totiž po skončení vrcholového sportu umí zorientovat na pracovním trhu a najít obor, který jej baví, umožní další realizaci a hlavně jej uživí.

Definice vrcholového sportovce

Důležité je sportovce nejprve správně zařadit do kategorie. Zda se jedná o rekreačního sportovce nebo o sportovce, který vykonává sportovní aktivitu na profesionální úrovni. Profesionální sportovec se oproti tomu rekreačnímu liší tím, že má uzavřenou profesionální sportovní smlouvu. Za svoji činnost pobírá peněžní honorář a příjem z této sportovní aktivity je jeho hlavním zdrojem financí. Dojde- li ke špatnému zařazení do kategorie sportovce, v případě pojistné události to může mít nepříjemné následky. Z důvodu vyšší rizikovosti mají vrcholoví sportovci oproti rekreačním sportovcům zpravidla omezené krytí a celková cena pojištění šplhá do vyšších částek.

Online srovnávače: sázka na jistotu

Pokud chcete sjednat tento typ smlouvy, dobře vám poslouží online srovnávače pojištění. Ty prozradí, která pojišťovna bude vašim požadavkům vyhovovat nejlépe.

Související články

14. 3. 2019

Vyplatí se pojištění jízdního kola proti krádeži?

Pojištění jízdního kola je sázkou na jistotu. Ročně se ukradne 8 000 kol! Připravte se včas na možnou krádež vašeho kola.