Úrokové sazby porostou dál, připravme se na dražší půjčky
23. 12. 2017

Úrokové sazby porostou dál, připravme se na dražší půjčky

ČNB už dvakrát zvedala úrokové sazby. Netají se tím, že v trendu bude pokračovat i v roce 2018. Lidé se musí připravit na to, že pomalu porostou i úroky komerčních bank.

Úrokové sazby porostou dál, připravme se na dražší půjčky
Levnějších peněz od bank se klienti v dalších měsících spíš nedočkají.

Půjčky budou zdražovat pomalu

První zvyšování úrokových sazeb už ze strany bankéřů přišlo. Hypoteční úvěry už tak pod dvouprocentní hranici jen tak neklesnou. Naopak. Dá se očekávat, že sazby u půjček na bydlení půjdou pomalu nahoru. Éra levných peněz tak prozatím končí.

Před velkým nárůstem sazeb chrání klienty hlavně konkurence

Například u klasických spotřebitelských úvěrů jsou banky v navyšování sazeb ještě opatrnější. Předhánějí se totiž mezi sebou v akčních nabídkách a bojují o každého klienta. Zdražení těchto půjček můžou přinést až další kroky České národní banky.

V následujícím roce může ČNB zvednout sazby i čtyřikrát

Momentálně se základní úroková sazba nastavená centrální bankou pohybuje na úrovni 0,5%. Podle odborníků se ale může během následujícího roku vyšplhat ještě o procento výš – tedy na 1,5%. Právě navyšování těchto sazeb bude jasným signálem pro bankéře, aby své úvěry také začali o něco zdražovat. Levnějších peněz od bank se tak klienti v dalších měsících spíš nedočkají.

VyplňteVyberteVyřešeno!