Útulný byt se lépe prodá
29. 11. 2018

Útulný byt se lépe prodá

Hledání nového domova bývá běh na dlouhou trať, který mohdy připomíná maraton. Ať už jsou důvody jakékoliv, na začátku je potřeba si správně rozmyslet všechny proměnné a skočit do toho rovnýma nohama. Ať už jste na straně prodávajícího nebo kupujícího, máme pro vás pár tipů k prodeji bytu.

V průběhu hledání nového bytu jste se již určitě setkali s pojmem genius loci. Proč je to důležité? Byt s takovým přívlastkem se snáz prodá i za výrazně vyšší cenu, proto byste na to měli myslet nejen při prodeji! Důležité je byt dobře vybavit již při koupi po vyřízení hypotéky, protože těžko budete kvůli prodeji byt vybavovat znovu.

Až se budete loučit s bytem, ke kterému vás váží konkrétní vzpomínky, uvědomte si, že zájemce nebudou zajímat vaše vzpomínky. Vzpomínky zvyšují hodnotu jen v hlavě prodávajícího, proto se na ně ve chvíli prodeje snažte zapomenout. Je důležité si uvědomit, že neprodáváte jen několik metrů čtverečních. Prodáváte především domov a jeho atmosféru již ovlivnit můžete. Zájemci by se zde měli cítit příjemně, protože v tom tkví kouzlo prodeje.

Svíčky dodají interiéru jedinečnou atmosféru.

V první řadě je dobré se na prodej nachystat dopředu. Váš byt by měl být především uklizený! Možná to zní jednoduše, ale během prohlídky si potenciální kupující všímají i maličkostí, které vy jako majitel po letech přehlížíte nebo jim nepřikládáte důležitost. Před samotným prodejem, je dobré si připravit nemovitost tak, aby vypadala lákavě a útulně. Až budete mít hotovo, pořiďte pár snímků. Vy sami dobře víte kde a z jakého úhlu, vypadá okno v kuchyni nejlépe.

Pravidlo zní, začněte od stropu!

Ano, je to tak! Drobné pavučinky, neutřená stínidla lamp i prach na květinách, mohou ubrat z celkového dojmu pěkných pár procent dolů. Vyperte závěsy, utřete okenní parapety a oživte vaše květiny. Zkrátka ukliďte byt tak, abyste si ho vy sami chtěli koupit.

Že jste generální úklid zvládli? Teď přichází ta část, kde se vyřádí kreativní duše. Udělat si hezké bydlení nestojí statisíce, ale je to dílo několika málo správně zvolených aspektů, které váš byt promění na útulné království.

Dekorace do vašeho domova vybírejte s citem, stačí několik drobností a máte vyhráno. Nic není snazší než ozdobit váš jídelní stůl vázou s živými květy, která prozáří pokoj a budoucí majitelé si vytvoří pozitivní asociaci. Na prázdnou stěnu můžete zavěsit macrame nebo obraz v rámu, díky takovým maličkostem, budou stěny dynamičtější.

Všechno je o světle

Ať už chystáte váš byt na prohlídku nebo na snímky určené pro prodej, správné světlo je prostě nutnost. Rozsviťte lampičky v ložnici i čtecí lampičku v obývacím pokoji. Věřte nebo ne, těch pár wattů za elektřinu se určitě vyplatí.

Již před hypotékou přemýšlejte o správném vybavení. Útulnou domácnost prodáte lépe.

Dobrým pomocníkem je i vonná svíčka, zapalte jich pár a ponechte je jen tak na různých místech v bytě. Světlo svíčky má příjemnou teplotou chromatičnosti a naše smysly ho vnímají jako odpočinkové. Lze sehnat svíčky různých vůní a je na každém, jaká je mu nejpříjemnější. Jen pro zajímavost, k sehnání jsou vůně od těch vánočních, přes vyprané prádlo až po vůni právě upečených perníčků.

Pokud jste se drželi tohoto článku, vypadá to, že jste připraveni!

Ještě jeden tip na závěr, který vás příliš nezatíží, ale může mít velký vliv na vlastní prodej. Až skončíte s přípravami, použijte vaše fotografie na vytvoření jednoduchého informativního letáčku. Může to znít jako bláznivý nápad, ale vžijte se do role samotného kupujícího. Ten má často kvůli svým vlastním osobním závazkům málo času a tím pádem i několik prohlídek v jeden den.

Ulehčete mu rozhodování a zvyšte své šance. Sestavte jednoduchý prospekt menšího formátu s fotkami a základními informacemi o bytě. Na dobře viditelné místo umístěte své jméno, číslo a emailovou adresu s výzvou, aby se nebáli vás kdykoliv kontaktovat s jakýmkoliv dotazem. Ukážete tak vstřícný přístup a kvůli tomu, že je během krátké chvíle tolik podnětů, všechny otázky se nemusí vybavit okamžitě. Takto si vás snáze zapamatují a vy se vyvarujete dodatečným prohlídkám a otázkám “zdali máte sklep”.

VyplňteVyberteVyřešeno!