Úvěry ze stavebního spoření jsou na vzestupu. I ty se zástavou nemovitosti
28. 05. 2018

Úvěry ze stavebního spoření jsou na vzestupu. I ty se zástavou nemovitosti

Úvěry ze stavebního spoření prožívají po několika letech opět boom. Zájem roste nejen o klasické půjčky na rekonstrukce, ale i o úvěry se zástavou nemovitosti.

Dnes se již vyplatí nepřemýšlet o stavebním spoření pouze jako o zdroji peněz na dofinancování nebo rekonstrukce bydlení.

Za zvýšenou poptávku po tomto typu úvěru stojí převážně nízké úrokové sazby, které stavební spořitelny nabízejí. Zájem tak roste nejen o klasické půjčky na rekonstrukce, ale i o úvěry se zástavou nemovitosti, o které dřív u stavebních spořitelen nebyl takový zájem.

Úrokové sazby jsou často nižší než u klasické hypotéky

Stavební spořitelny mají jednu výhodu: Jejich úrokové sazby nerostou tak rychle jako u bank. Většinou se zvedají s několika měsíčním zpožděním. Momentálně jsou tak produkty stavebních spořitelen úročeny už mnohem nižšími sazbami než hypotéky od bank. Například v březnu spořitelny nabízely úvěry s průměrným úrokem 2,13 procenta. Banky byly o tři desetiny procenta dražší.

Půjčka ze stavebního spoření se zástavou na celé bydlení

V podstatě se tak dnes už vyplatí nepřemýšlet o stavebním spoření pouze jako o zdroji peněz na dofinancování nebo rekonstrukce bydlení. Finanční instituce vám v těchto případech půjčuje nižší částky bez zástavy. Čím dál více lidí ale chodí do stavebních spořitelen žádat o úvěr na koupi celé nové nemovitosti. V tu chvíli ji do zástavy často dát musí – stejně jako u klasické hypotéky u banky. I tak ale klient stále dosáhne na velmi nízký úrok. V tu chvíli navíc lidé nemusejí mít naspořenou třeba půlku ceny nemovitosti, protože podmínky jsou zkrátka obdobné jako u klasické hypotéky.

VyplňteVyberteVyřešeno!