Vše o pojištění čelního skla
01. 10. 2018

Vše o pojištění čelního skla

Věděli jste, že mezi nejčastější škody na autě patří poškozené čelní sklo? Neváhejte a sjednejte si pojištění čelního skla jako doplňkové připojištění k vašemu povinnému ručení nebo havarijnímu pojištění.

Princip pojištění čelního skla

Pokud nechcete zruinovat svoji peněženku, ke svému povinnému ručení nebo havarijnímu pojištění si sjednejte připojištění čelního skla. Stačí si jen v rámci pojištění vozidel navýšit limit a rozsah krytí. Pojištění čelního skla totiž nelze sjednat samostatně. Lze jej ale dosjednat ke stávající smlouvě nebo sjednat samostatně k povinnému ručení.

Cena, za kterou budete klidně spát, není vysoká: Začíná na několika málo stovkách korun za rok a odvíjí se především od typu vozidla a sjednané spoluúčasti.

Pro nejlepší nabídky využijte online srovnávač. Rychle tak zjistíte, která nabídka pojištění aut pro vás bude nejlepší.

Zdroj: http://vymena-celniho-skla.cz/pripojisteni-celniho-skla.php
Pojištění čelního skla kryje jeho mechanické poškození.

Co dělat v případě poškození čelního skla

V případě, že dojde k poškození, kontaktujte asistenční službu pojišťovny, u které máte pojištění automobilu sjednané. Ta vám poskytne informace o dalším postupu. Některé pojišťovny totiž vyžadují využití jejich smluvního servisu, jiné zase umožňují, abyste si auto nechali spravit tam, kde chcete vy.

Pokud se bude jednat o servis od dané pojišťovny, dostanete kontakt na servis, kde vám sklo vymění. Můžete využít i scelení skla – tj. sklo se nevyměňuje celé, jen se speciální technikou prasklina zacelí. Auto můžete odvézt do servisu, opravu ale lze sjednat na u vás doma na počkání.

Vždy si připravte malý i velký technický průkaz, řidičský průkaz a smlouvu o připojištění čelního skla.

Když praskne čelní sklo

Jakmile se na vašem předním skle vinou kamínku objeví nepěkný pavouk, neotálejte. Tím spíš, stane- li se nehoda během zimních měsíců. Mráz totiž může opravu značně zkomplikovat. A o starost navíc, pokud schytáte policejní kontrolu. Nejenže vám mohou sebrat body, ale také si koledujete o vysokou pokutu.

Přemýšlíte-li o nejvýhodnějším pojištění auta, ChytryHonza.cz vám snadno a rychle nabídne srovnání povinného ručení a havarijního pojištění.

VyplňteVyberteVyřešeno!