Výběr povinného ručení do zahraničí: Jde to během 10 minut
04. 09. 2018

Výběr povinného ručení do zahraničí: Jde to během 10 minut

Rozhodli jste se na cesty za dobrodružstvím využít po vlastní ose? Pak si nezapomeňte pořídit pojištění auta do zahraničí a pro sebe cestovní pojištění. A když využijete online sjednání, výrazně ušetříte.

Ať už se chystáte chytat bronz do Itálie, Chorvatska nebo naopak plánujete vyrazit na hory, pojištění ochrání vás a vaše auto v případě jakéhokoliv karambolu.

Pojištění vozidla

Povinné ručení je pojištění dané zákonem. V jeho rámci je pro vás a váš automobil k dispozici i asistenční služba. Ta se vztahuje nejen na území České republiky, ale také na velkou část Evropy. Díky této službě je vám nepřetržitě k dispozici pomoc, pokud by auto vypovědělo nečekaně službu. Pojištění asistence zajistí zdarma odtah vozidla včetně servisu. Důležitým dokladem o platnosti povinného ručení je tzv. zelená karta, kterou získáte okamžitě, jakmile si sjednáte autopojištění. Vše o zelené kartě se dozvíte zde.

Platné pojištění auta do zahraničí je nutné mít sjednané při každé cestě.

Mějte v kapse cestovní pojištění

Komerční cestovní pojištění by si měl sjednat každý zodpovědný cestovatel. Pokud spoléháte, že si po Evropě v klidu vystačíte s Evropským průkazem zdravotního pojištění, můžete tvrdě narazit. Před každou cestou je důležité položit si hned několik otázek. Jaké aktivity plánujete během rekreace provozovat? Jedete do země, kde je zvýšené riziko nebezpečí a to z jakéhokoliv důvodu? Limity plnění pak nastavte podle svých odpovědí.

Na pojistce nešetřete

Vždy se vyplácí spíše myslet na zadní vrátka a zaplatit si vyšší variantu pojistky, ať už se jedná o širší asistenční služby, léčebné výlohy nebo připojištění rizikových sportů. Mezi rizikové sporty lze zařadit i tak zábavné aktivity jako je jízda na vodním banánu či kitesurfing. Podceněné náklady na léčebné výlohy se dokážou vyšplhat opravdu vysoko.

Každá pojišťovna nabízí k danému pojištění vždy několik variant. Ta nejlevnější toho logicky obsahuje nejméně, s volbou nejdražší neuděláte chybu – pokryje vše od ztráty zavazadel až po storno letenky.

Pojištění odpovědnosti

Nedílnou součástí vašeho cestovního balíčku by mělo být také pojištění odpovědnosti. Jedná se o velmi praktické pojištění, které za vás pokryje všechny náklady na škody, které jste způsobili druhému svojí činností “v běžném životě”. V praxi to znamená, že pojištění pokryje sousedovic rozbité okno prakem vašeho dítka, nefunkční firemní notebook, který vám nešťastnou náhodou spadl na zem nebo shozená lahev z regálu v supermarketu.

Pojištění poskytuje ochranu před škodami na majetku a zdraví, které byly způsobeny zejména během:

  • zábavy a rekreace,
  • provozu domácnosti,
  • sportech,
  • chovu zvířat – nejen psů a koček, ale třeba i včel nebo drůbeže.

Nejčastěji se tedy – jak z vyplývá z příkladů – jedná o škody na majetku nebo na zdraví. A to se vám bude hodit i na dovolené.

Výhodou pojistky je, že ji lze sjednat zároveň pro všechny členy domácnosti, tedy manželku, manžela, děti i registrovaného partnera.

Pozor na pojistné výluky

Při sjednávání cestovního pojištění také pečlivě prostudujte výluky z pojištění, aby vás pak při jakékoliv patálii a dohadováním s pojišťovnou nečekala studená sprcha.

Jestliže v době nehody budete mít například alkohol nebo drogy v krvi, pojišťovna má právo odmítnout poskytnutí plnění vaší pojistky. Stejná pravidla platí také v případě, že trpíte chronickým onemocněním, jste těhotné nebo jste provozovali sporty, které pojišťovnou nebudou shledány jako pojištěné v rámci vašeho balíčku.

Pro provozování rizikových sportů je nutné krytí cestovního pojištění rozšířit.

Pojištění online snadno a rychle

Sjednat si v dnešní době to správné pojištění – ať už se týká čehokoliv – je hračka. Využít můžete návštěvu pobočky vybrané pojišťovny nebo mnohem pohodlnější a rychlejší variantu: online srovnávač – a díky němu vybírat z mnoha nabídek pojišťoven. Při sjednávání pojištění online navíc ušetříte nejen čas, ale můžete využívat různých slev, které byste na kamenných pobočkách pojišťoven jen stěží dostali.

Bon Voyage!

VyplňteVyberteVyřešeno!