Vyplatí se pojištění rizikového těhotenství?
03. 07. 2018

Vyplatí se pojištění rizikového těhotenství?

Pokud patříte mezi ženy, u kterých se zvyšuje pravděpodobnost rizikového těhotenství, informujte se o možnostech pojištění včas. Pojišťovny mají přísná kritéria.

Pojišťovny diktují přísné podmínky

V případě komerčního pojištění rizikového těhotenství hraje důležitou roli už samotná definice vašeho zdravotního stavu. Pojišťovnám totiž zpravidla nestačí informace o vašich ranních nevolnostech či migrénách. Požadují potvrzení o tom, že tento stav je skutečně rizikový a že ohrožuje vás i váš plod. Jednoduše řečeno: Chcete- li po pojišťovně, aby pojistnou událost, (v tomto případě vaše možné rizikové těhotenství) považovala za likvidní, musíte ho dokázat – například na základě rozboru krve nebo ultrazvuku.

Pozor na omezení

Spoléhat, že pojišťovny projeví velkorysost a vstřícnost k vašemu požehnanému stavu, se nemusí vyplatit. Existují zde totiž mnohá omezení. Některé pojišťovny v souvislosti s těhotenstvím pojistné plnění vylučují. Jiné zase plní pouze určitý počet dnů. Chcete-li po vaší pojišťovně, aby vám podala pomocnou ruku a zaplatila, Pokud očekáváte bezproblémové plnění pojistky, sjednejte si ji dříve než vůbec případné rizikové těhotenství nastane. To je pro pojišťovnu zpravidla 6–9 měsíců.

VyplňteVyberteVyřešeno!