• Funkční cookies

  • Cookies pro sociální média a reklamy

Vyplatí se pojištění rizikového těhotenství?

3. 7. 2018

Pokud patříte mezi ženy, u kterých se zvyšuje pravděpodobnost rizikového těhotenství, informujte se o možnostech pojištění včas. Pojišťovny mají přísná kritéria.

rizikové těhotenství

Pojišťovny diktují přísné podmínky

V případě komerčního pojištění rizikového těhotenství hraje důležitou roli už samotná definice vašeho zdravotního stavu. Pojišťovnám totiž zpravidla nestačí informace o vašich ranních nevolnostech či migrénách. Požadují potvrzení o tom, že tento stav je skutečně rizikový a že ohrožuje vás i váš plod. Jednoduše řečeno: Chcete- li po pojišťovně, aby pojistnou událost, (v tomto případě vaše možné rizikové těhotenství) považovala za likvidní, musíte ho dokázat – například na základě rozboru krve nebo ultrazvuku.

Pozor na omezení

Spoléhat, že pojišťovny projeví velkorysost a vstřícnost k vašemu požehnanému stavu, se nemusí vyplatit. Existují zde totiž mnohá omezení. Některé pojišťovny v souvislosti s těhotenstvím pojistné plnění vylučují. Jiné zase plní pouze určitý počet dnů. Chcete-li po vaší pojišťovně, aby vám podala pomocnou ruku a zaplatila, Pokud očekáváte bezproblémové plnění pojistky, sjednejte si ji dříve než vůbec případné rizikové těhotenství nastane. To je pro pojišťovnu zpravidla 6–9 měsíců.

Související články

14. 2. 2019

Sleva na životní pojištění: jak ušetřit na daních?

S životním pojištěním nejen, že v krizové situaci zajistíte rodinu, ale taky zaplatíte méně na daních 🤑 Přijďte s námi na to, jak ušetřit co nejvíc.