• Funkční cookies

  • Cookies pro sociální média a reklamy

Vyplatí se vůbec pojistka pro psa či kočku?

24. 8. 2015

Pro vlastního čtyřnohého kamaráda chce každý to nejlepší. Ale co pojištění? Vyplatí se? Co pojistka pokryje a co ne? Pojištění psů nebo koček je dnes již běžné. Pojďme si zodpovědět vyřčené otázky a trochu lépe se v pojištění zvířat zorientovat.

I v životě toho nejroztomilejšího zvířecího kamaráda mohou nastat chvíle, kdy by člověk dal cokoli za to, aby byl pojištěný. Pes se například srazí s cyklistou a neštěstí je na světě. Pes má komplikovanou zlomeninu zadní nohy a cyklista si při pádu zlomí předloktí, navíc má poškozené kolo. Jen škoda, kterou utrpí cyklista, se vyšplhá na 15 000 korun.

German Shepherd Dog and cat togetherDíky pojištění klient nebude mít problém s uhrazením škody cyklistovi ani s náklady na ošetření svého miláčka. Ceny pojištění jsou pak různé. Při výběru pojistky je třeba přemýšlet, aby se z dobrého úmyslu nestalo podepsání nevýhodné smlouvy.

Na co se pojištění vztahuje?

Alespoň nějaké domácí zvíře má dnes doma více než třetina českých domácností. Nejčastěji je to právě pes, Češi jich chovají zhruba milion.

Bohužel i zvířata mívají zdravotní problémy a čas od času je třeba navštívit veterinárního lékaře. A náklady na léčbu nebo operaci zvířete bývají mnohdy velmi vysoké. To samozřejmě vědí i pojišťovny, u kterých si pojistit zvíře lze. Někdy se to může vyplatit, ale je jasné, že pojišťovny vám nepojistí všechno, co byste si přáli.

Specializované pojištění pro psy či kočky se vztahuje především na veterinární náklady a úhyn zvířete, v některých případech i na škodu třetí osobě, kterou zvíře způsobí.

Z pojištění veterinární léčby jsou hrazeny náklady vynaložené na veterinární ošetření nebo léčení pojištěného psa nebo kočky. Pojištění úhynu lze sjednat pouze k pojištění veterinární péče. Je z něj hrazena škoda vzniklá úhynem nebo nutným utracením pojištěného zvířete.

Kdo si chce zvíře pojistit, musí ho mít jasně identifikovatelné – tedy musí být označeno mikročipem či tetováním. Hlavními kritérii, určujícími výši pojistného, jsou věk a v některých případech váhová kategorie.

Každý by si měl položit otázky, zda pojištění psa či kočky potřebuje, proti čemu (přečíst si podrobné podmínky pojistné smlouvy, zejména ty, které vylučují pojistné plnění) a spočítat si, jestli se to vůbec vyplatí.

Vyplatí se pojištění zvířete?

V součtu vyjde léčba psích zranění a nemocí ročně v Česku na téměř 2 miliardy korun. Ceny veterinární péče se přitom neustále zvyšují a tak neustále stoupá počet lidí, kteří své čtyřnohé kamarády pojišťují.

Nejčastěji si podle České pojišťovny jejich pojištění sjednávají majitelé chovných stanic, pro něž nejsou psi nebo kočky pouhými mazlíčky, ale také investicí a otázkou prestiže.

Chytrý Honza rád pomůže se zorientovat a najít ideální produkt pro čtyřnohého kamaráda. Díky srovnávači pojištění psů a koček si může každý nastavit pojistku pro svého čtyřnohého kamaráda přímo na míru.

Související články

29. 3. 2019

Předávací protokol auta: vzor k nezaplacení

Bez předávacího protokolu se prodej auta obejde, představuje ale důležitou ochranu pro obě strany. Využijte náš vzor a budete mít o starost méně.