Zájem o hypotéky na začátku roku 2018 klesá
04. 04. 2018

Zájem o hypotéky na začátku roku 2018 klesá

Lednová čísla mluví jasně: V bankách si hypotéku sjednalo o téměř 1600 lidí méně než na konci loňského roku. Začátek roku sice obvykle patří k nejslabším měsícům, pokles zájmu je i přesto velmi výrazný.

V bankách hypoteční smlouvu uzavřelo méně lidí jak oproti lednu, tak oproti prosinci 2017.

Rozjezd nového roku se nepovedl

Počet nových smluv ale neklesl jen ve srovnání s prosincem loňského roku. V bankách hypoteční smlouvu uzavřelo méně lidí i oproti lednu 2017. Klienti bank velmi často po Vánocích vyčkávají. V lednu navíc také nabíhají smlouvy, které finanční instituce zařizují v prosinci. To je ale pro lidi obecně velmi náročný měsíc plný výdajů, hypotéky příliš ochotni řešit proto nejsou.

Úvěry stále zdražují

Dalším z důvodů poklesu zájmu o půjčky na bydlení mohou být i stále rostoucí úrokové sazby – ty jsou už na 2,28 procenta. Tak drahé byly úvěry určené pro nákup nemovitostí naposledy před třemi lety. A sazby ještě nejspíš porostou. Rekordní rok tak hypoteční trh nejspíš letos už nečeká. Co ale například také roste, je průměrná výše hypoték. Ta už se vyšplhala na více než 2 100 000 korun a kopíruje tak neustále zdražující nemovitosti.

VyplňteVyberteVyřešeno!