Životní pojištění: Co možná nevíte o rizikovém těhotenství
17. 05. 2018

Životní pojištění: Co možná nevíte o rizikovém těhotenství

Těhotenství je krásné, může být ale i rizikovým stavem. Pokud tato situace nastane, znamená dlouhodobou pracovní neschopnost a s ní související snížení příjmů. Zachrání vás pojistka?

Při rizikovém těhotenství potřebuje pojišťovna hlavně relevantní důkaz o tom, že v důsledku vašeho zdravotního stavu je skutečně ohroženo dítě a vy sama.

Definice rizikového těhotenství

Chcete- li od pojišťovny vyplatit pojištění rizikového těhotenství, je třeba doložit lékařskou zprávu o vašem zdravotním stavu. Ač se to zprvu může zdát jako snadná záležitost, realita bývá složitější. Sice je je vám opravdu špatně, váš lékař o tom ví a potvrzení o rizikovém těhotenství bez problémů vystaví, to ale pojišťovně zpravidla nestačí. Ta potřebuje hlavně relevantní důkaz o tom, že v důsledku vašeho zdravotního stavu je skutečně ohroženo dítě a vy sama.

Pravidla diktují pojišťovny

A těch mají pojišťovny opravdu hodně. Aby pojišťovna uznala nárok na pojistné plnění, musí být váš rizikový zdravotní stav především prokazatelný. Tím se rozumí například výsledky krevních rozborů nebo ultrazvukové vyšetření. Některé pojišťovny pak ale stejně proplácejí jen určitý počet dnů strávených v pracovní neschopnosti z důvodu rizikového těhotenství.

V neposlední řadě platí podmínka sjednání tohoto pojištění dříve, než bude váš zdravotní stav shledán jako rizikový. Zpravidla to bývá 6–9 měsíců před stanovením diagnózy. Zároveň je dobré vědět, že pojištění rizikového těhotenství ani zdaleka každá pojišťovna nenabízí. Pokud o tento typ pojistky máte zájem, zeptejte se ve vícero pojišťovacích institucích.

VyplňteVyberteVyřešeno!