Životní pojištění jako luxus? Pro OSVČ naopak nutnost
18. 04. 2018

Životní pojištění jako luxus? Pro OSVČ naopak nutnost

Polovina Čechů nemá životní pojistku. Nezbývá než doufat, že mezi nimi nejsou ti, pro které je pojištění šito přímo na míru. Kteří to jsou?

Oblíbená prodejní vějička bank na prodej životního pojištění zní: “Žijete? Tak životní pojištění potřebujete.” Ano, pořízením životního pojištění nejspíš nikdy nic nezkazíte, nicméně jako každý produkt má i životní pojištění své “kupce”. Pokud si odpovíte kladně alespoň na jednu z níže položených otázek, jste to mimo jiné i vy.

Živíte rodinu?

Máte rodinu, která je závislá na vašem příjmu? Pak ji musíte ochránit před následky vašeho onemocnění, úrazu, trvalých následků, úmrtí či invalidity. Potřebujete pojištění, které budete moci přizpůsobit aktuální životní situaci. A bonus navíc? Můžete si vytvořit finanční rezervu prostřednictvím investování do finančních fondů dle vlastní volby.

Máte hypotéku na vlastní dům či byt?

Hypotéka – v dnešní době vysokých cen nemovitostí pro mnoho lidí jediná možnost, jak si pořídit vlastní bydlení. Že vaši splátku zvládáte bez problémů pokrýt? A bude to platit i tehdy, kdy vinou onemocnění či úrazu nebudete moci pracovat?

I proto některé banky poskytnutí hypotéky podmiňují právě životním pojištěním. Zejména u starších žadatelů nebo u hypoték s vysokým LTV.

Podnikáte nebo jste OSVČ?

Není podnikatel jako podnikatel. Například jako majitel menší firmy s několika zaměstnanci si pohlídejte, aby pojištění plně pokrylo zajištění vaší rodiny. Zvažte i speciální balíčky pojišťoven firmě na míru, které ochrání například drahé vybavení či stroje. Naopak třeba mladá grafička na OSVČ s pár klienty by se měla zaměřit spíš na úrazové pojištění – i obyčejná zlomenina ruky ji může vyřadit na pár měsíců z práce a připravit tak o výdělek. Speciální kategorie jsou pak lidé s rizikovým povoláním.

Každopádně vaše podnikání by nemělo skončit s vámi, proto životní pojištění nepodceňujte. Už jen kvůli tomu, že si pojistku budete moci odečíst z daní a ročně tak ušetřit až 24 tisíc korun.

Sportujete, žijete aktivně?

Ctíte si své svobody a chcete, aby vás pojištění dlouhodobě v ničem nelimitovalo? I na vás pojišťovny myslí. Vyberte si z nepřeberného množství různých připojištění od hospitalizace až po úraz s trvalými následky. Pojistnou smlouvu navíc budete moci měnit a upravovat, jak bude potřeba.

VyplňteVyberteVyřešeno!