Životní pojištění je dostupné i pro nejmladší ročníky
08. 06. 2018

Životní pojištění je dostupné i pro nejmladší ročníky

Na uzavření životního pojištění určitě není nikdy dost brzy. Tuzemské pojišťovny totiž už zcela běžně nabízejí uzavření pojistky i pro nejmenší děti.

Dětské životní pojištění má u nás dlouhou tradici.

Jednání za asistence rodičů

Sdružené rodinné pojištění bylo možné uzavřít v Československu již v předválečných letech. Dnes je situace velmi podobná: Společně s dítětem se mohou u jedné pojišťovny nechat pojistit až dva dospělí. Výhodou je možnost tvorby finančních rezerv, které se potomkovi hodí v budoucnu na studia nebo vlastní bydlení. Dětské životní pojištění mohou ve prospěch dítěte uzavřít rodiče, prarodiče, ale i dospělí, kteří k dítěti nemají příbuzenský vztah. Samo dítě smí být samozřejmě u toho, podmínkou je ale přítomnost dospělé osoby. Pojistka tohoto druhu může být také nedílnou součástí komplexního rodinného či úrazového pojištění. Pojistné plnění může pokrýt například léčebné výdaje a dítě nebo příjmy rodičů, kteří o nemocného potomka pečují.

Nabídka je velmi pestrá

Dětské životní pojištění má u nás zažitou tradici, ještě v osmdesátých letech dvacátého století využívali sdružené pojištění mládeže takřka všichni. Současná nabídka je však o poznání pestřejší, pojistka pro děti se pak vyskytuje ve čtyřech hlavních formách:

  1. Investiční životní pojištění. Riziko investora zde nese dítě a nikoliv pojišťovna, je tedy třeba vhodně zvolit portfolio. Od toho se pak odráží i hodnota pojistného plnění.
  2. Kapitálové životní pojištění. V případě, že se dítě dožije osmnácti let, dostane předem stanovenou sumu. Totéž platí pro případ smrti rodiče, největším plusem je garance vyplácené částky.
  3. Rizikové životní pojištění. Jeho cena se odráží od vstupního věku, pojistné částky nebo délky trvání. Pokryje vážný úraz s trvalými následky i těžkou nemoc.
  4. Univerzální (nebo též flexibilní) životní pojištění. Lze čerpat část pojistné sumy nebo měnit parametry pojistky ještě během jejího trvání.
VyplňteVyberteVyřešeno!