• Funkční cookies

  • Cookies pro sociální média a reklamy

Životní pojištění k hypotéce: Kombinace, která se může vyplatit

6. 4. 2018

Hypotéka je ve své podstatě závazek na téměř celý život. Z rodinných rozpočtů navíc ukrojí velkou část. Každý si ji volí v takové výši, aby ji s přehledem zvládnul splácet. Jenže pak se může stát něco nečekaného. Nemoc. Invalidita. V nejhorším případě smrt v rodině. V tu chvíli může s hypotékou životní pojistka hodně pomoct.

žp k hypotéce

Ale pokud máteživotní pojištění, může vás to v očích vašeho budoucího věřitele zvýhodnit.

Nižší hypoteční úroky díky životní pojistce

Není pravdou, že banky k hypotéce životní pojištění vyžadují. Je dobrovolné. Ale pokud je máte, může vás v očích vašeho budoucího věřitele zvýhodnit. Některé banky dokonce v návaznosti na uzavřené životní pojištění snižují o pár desetin své úrokové sazby.

Pojištění jako jistota

Životní pojistka může pomoci také v případě, že si hypotéku pořizujete v pokročilém věku. Pak pojistka zvyšuje pravděpodobnost toho, že vám banka úvěr na bydlení poskytne. Podobně může životní pojištění zafungovat ve chvíli, kdy žádáte banku o vyšší LTV.

Pojistka by měla krýt důležitá rizika

Nejsou to ale jen lepší úrokové sazby, které vám může životní pojistka přinést. Nejdůležitější je fakt, že životní pojištění často usnadní splácení hypotéky v době, kdy se vám stane něco nečekaného. Měla by pokrýt například celou vaši hypotéku v případě úmrtí. Zajistí tak vaši rodinu, která by mohla mít se splácením problém. Stejně tak může zafungovat, pokud se vám stane úraz s trvalými následky a skončíte třeba v invalidním důchodu. I v těchto situacích za vás pojišťovna velmi často celou hypotéku uhradí. Podobně vás může ochránit před ztrátou zastavené nemovitosti i v případě dlouhodobé nemoci. Důležité je ale jedno – vždy si zkontrolujte, zda máte v pojistce všechna tato rizika správně nastavena, a to včetně výše limitů plnění.

Související články