Životní pojištění vyřeší i problémy se splácením
21. 06. 2018

Životní pojištění vyřeší i problémy se splácením

Při pořízení hypotéky je třeba pamatovat i na dobu, kdy možná nebudete schopni svůj závazek splácet, například při dlouhodobé nemoci. Pak přichází ke slovu zajištění hypotéky životním pojištěním.

Životní pojistka pomůže, když dojde k dlouhodobému výpadku vašich příjmů.

Můžete mít našetřeno…nebo platit pojistku

Samozřejmě jsou mezi námi tací, kteří jsou na nenadálé životní situace připraveni a mají naspořeno. Ne všichni ale mají v zásobě dostatek financí na dlouhodobý výpadek příjmů. Životní pojistka funguje v takových případech jednoduše. Ve smlouvě máte jasně stanoveno, kdy a jak začne pojišťovna plnit. V případě dlouhé nemoci vám pak připadne určitá denní částka na běžné zabezpečení. V případě horších situací, invalidity nebo smrti jsou pak stanoveny částky, které pojišťovna zaplatí. Vaše rodina se tak nedostane do situace bez prostředků na splátku úvěru.

Některé banky pojištění vyžadují

Banky velmi často pojištění budoucím klientům rovnou nabízejí. Konkrétně životní pojistka není vždy podmínkou, velmi často ji ale budou potřebovat klienti, které banka vyhodnotí jako rizikové. Důvodem může být jejich nízká bonita nebo vyšší věk. Podmínkou může pojištění být i v případě, že žádáte o půjčku na velkou část ceny nemovitosti.

VyplňteVyberteVyřešeno!