Změna banky po konci fixace hypotéky se může vyplatit
31. 05. 2018

Změna banky po konci fixace hypotéky se může vyplatit

Končí vám fixace úroků u hypotéky? Ptejte se nejen ve své bance na podmínky na další období. Konkurence vás může příjemně překvapit.

Pokud vám fixace vyprší přibližně za rok, je nejvhodnější čas začít s průzkumem trhu.

Ptejte se, srovnávejte nabídky

Už dávno si lidé zvykli na to, že nemusejí zůstávat u jedné banky. A to jak v případě klientského účtu, tak i hypotéky. V době, kdy jim končí fixace, se tak ptají i konkurenčních finančních institucí na to, co by jim mohly nabídnout. Dost často tím můžou ušetřit stovky až tisíce. Celý proces funguje jednoduše. U vaší banky máte sjednaný fixní úrok na určitou dobu. Než vyprší, nabídne vám stávající banka nové podmínky. Což v dnešní době stále nízkých úroků může znamenat opravdu velké úspory. Některé banky ale nenabízejí takové sazby, jaké byste si představovali. Pak není nic jednoduššího, než oslovit jejich konkurenty. Jen loni tvořily refinancované úvěry skoro třicet procent objemu všech poskytnutých hypoték. A s největší pravděpodobností se letos bude trend opakovat. Podle některých odhadů bude podíl refinancovaných hypoték na trhu ještě stoupat. A není se čemu divit.

Zajistit si nízkou úrokovou sazbu můžete i rok dopředu

S poptáváním nových úrokových sazeb na nic nečekejte. Pokud vám fixace vyprší přibližně za rok, je teď nejvhodnější čas s průzkumem trhu začít. Banky dnes totiž bojují o každého klienta. Budou proto ochotné nabídnout nízkou sazbu, kterou vám zaručí až do doby skončení předchozí fixace. Většina z nich je schopna takto postupovat právě asi rok před koncem fixace. Najdete ale i banky, které tento postup dokáží nabídnout i rok a půl před skončením vašeho fixačního období. A na jak dlouho si hypotéku zafixovat? To se dozvíte v následujícím příspěvku.

VyplňteVyberteVyřešeno!