• Funkční cookies

  • Cookies pro sociální média a reklamy

Znáte všechny výhody cestovního pojištění online?

16. 7. 2018
OSNOVA:
Review of: .

Reviewed by:
Rating:
5
On 16. 7. 2018
Last modified:25. 7. 2018

Summary:

.

Jen přes ChytryHonza.cz si loni lidé sjednali přes 18 000 cestovních pojištění. Jste jedním/jednou z nich? A nebo dáváte přednost sjednání cestovního pojištění pěkně „postaru“, na pobočce pojišťovny nebo po telefonu s poradcem? Tak možná je čas váš starý dobrý zvyk ještě přehodnotit…

Sestavili jsme pro vás přehledné srovnání výhod a nevýhod pojištění na cesty online versus offline. Snažili jsme se, být co nejobjektivnější, ale byl to po pravdě nerovný souboj. Moc výhod u osobního sjednání jsme zkrátka nenašli. Není divu, že už i sami pojišťovny online sjednání nabízí. Takže proč tomu tak je?

proovnání výhod online a offline sjednání cestovního pojištění

Způsob sjednání

Online si můžete pojištění sjednat přes počítač, mobil či tablet. Odkudkoliv a kdykoliv, stačí mít připojení na internet. Třeba před cestou na letiště nebo k hranicím. Cesta do kamenné pobočky nebo schůzka s poradcem už nějaký ten čas a úsilí stojí. Například se přizpůsobit jejich pracovní době. Kdežto online – ten se na den ani hodinu neptá.

Výběr

Na online srovnávači si vybíráte z různých nabídek různých pojišťoven. Můžete si v klidu rozhodnout, jaká varianta a pojišťovna vám vyhovuje. Na pobočce vám sice poradí, ale nabídku mají samozřejmě omezenou. Musíte se spokojit s tím, co vám daná pojišťovna nabídne. Se srovnávačem si tak ušetříte úmornou cestu po jednotlivých pobočkách, abyste vybrali to nejlepší.

Čas

Vezmeme to zkrátka. Na srovnávači máte cestovní pojištění v kapse doslova do několika málo minut. Na pobočce si musíte nejdřív sjednat schůzku, dojet na místo a vše osobně probrat. A že jste ten typ, který si chce vše dobře promyslet, případně se poradit? Na síti máte času, kolik jen potřebujete.

Platba a potvrzení

Při online sjednání platíte platební kartou nebo bankovním převodem. Offline musíte na pobočku vyrazit raději s hotovostí nebo zadat bankovní příkaz k úhradě. A potvrzení? Dnes už nemusíte mít potvrzení vytištěné, ale stačí jej mít na cestách uložené v mailu či telefonu nebo díky online platbě prokázat, že jste za pojištění zaplatili alespoň čtyři hodiny (může se lišit u různých pojišťoven) před odjezdem.

Online máte maximálně do pěti minut hotovo, respektive porovnáno, vybráno, sjednáno, zaplaceno a doručeno na váš mail. Obáváme se, že vyřízení cestovní pojistky osobně už taková “bezpapírová” rychlovka nebude.

Slevy

Možnost výběru z více nabídek je samosebou vždycky výhodnější. A že byste mohli online přijít o slevu přímo od pojišťovny? Naopak! Všechny slevové akce pojišťoven nabízí i srovnávače, a to navíc za ještě výhodnějších podmínek. Například na ChytryHonza.cz nejsou nijak výjimečné slevy až 50 %.

Takže, jak si sjednáte vaše příští cestovní pojištění? Nezkusíte to přeci jen online?

srovnání výhod sjednání cestovního pojištění online a offline

  • 5
    Hodnocení článku

Související články

28. 5. 2019

Co získáte za zpožděný let: svačinu nebo peníze?

Na co máte právě teď při čekání na zpožděný let nárok? A jak si dodatečně žádat o kompenzaci za zpoždění? S naším průvodcem to zjistíte.