11 šikovných finančních aplikací pro každého
03. 09. 2019

11 šikovných finančních aplikací pro každého

Rozpočet. Na něm stojí a padá provoz firmy, rodiny i našich osobních financí. V době snadných online nákupů je občas složité udržet rozpočet na uzdě. Pokud s tím míváte problém, z bankomatu na vás často svítí zůstatek 0,00 Kč nebo se vám nedaří z výplaty nic ušetřit, možná vám pomohou vychytané mobilní aplikace. Které to jsou?

Jsou převážně zdarma, nainstalujete je během pár minut a jejich užívání je velmi přehledné a intuitivní. Hodí se mladým uživatelům při hospodaření s první výplatou, rozumět si s nimi budou ale i starší ročníky. Vybrali jsme pro vás dobře známé finanční aplikace i nadějné novinky.

Hlavně jednoduše

Pokud s finančními aplikacemi teprve začínáte nebo je chcete nainstalovat rodičům či prarodičům jako první moderní nástroj správy financí.

eÚčty.cz

Je zdarma, je česká a údaje do ní zadáte i na webových stránkách nebo offline. Je ideální pro ty, kteří mají s partnerem společný účet, pro správu financí drobných projektů nebo pro celé rodiny. Stačí udělit oprávnění a do vašeho eÚčtu můžu zadávat údaje kdokoliv.

Co si budeme povídat finance jsou citlivá záležitost. Proto je také aplikace anonymní a k přihlášení nemusíte zadávat ani vlastní e-mail.

Pro: Android, Microsoft Windows
Bod navíc za: propojení s webem.

http://eucty.cz/

Speende

Dalším českým želízkem v ohni aplikací je Speende. Jeho hlavní výhodou je jednoduchost a přehlednost. Nemá zbytečné nebo složité funkce, takže je velmi snadné se v ní orientovat. A to tak, že obliba této aplikace přesáhla i hranice České republiky – je k mání v češtině i angličtině. Oproti eÚčty má navíc výhodu, že například při platbě v kamenném obchodě stačí vyfotit účtenku a údaje se vám automaticky načtou do výdajů. Finanční přehled si pak snadno stáhnete do Excelu.

Speende je zdarma, můžete si ale připlatit za pokročilé funkce (cca 75 Kč). Pak získáte například propojení s vaší bankou, takže platby kartou nebo trvalé příkazy pak nemusíte zadávat ručně. Automaticky se do aplikace přenesou.

Pro: Android, iOS
Bod navíc za: 4,7 z 5 hvězdiček v App Store a za ocenění Mobile UX Awards (2017).

Odkaz ke stažení

My Budget Book

Pokud si moc nepotrpíte na moderní cool design a chcete hlavně nástroj, který má vše potřebné v přehledné až strohé podobě, pak sáhněte po My Budget Book. Není sice zdarma, ale to je dnes jen máloco, co za něco stojí. Na druhou stranu je to malá částka (cca 75 Kč) a navíc jednorázová.

Pro: Android, iOS

Bod navíc za: všestrannost – funkcemi nabité, ale stále přehledné.

Odkaz ke stažení

Účetní, finanční poradce i zástupce banky v jedné aplikaci.

Pro fajnšmekry

Vychytané funkce, parádní grafika – ověřené miliony uživatelů.

Wallet

Nejspíš jste o ní už slyšeli – celosvětově asi nejznámější aplikace na správu financí je Wallet od Budget Bakers. Ale nebojte, na trhu je i česká verze. A proč je tak oblíbená? K záznamům můžete přikládat vyfocené účtenky a třeba si uložit poznámku, kdy u zboží končí záruční lhůta. Aplikace vám pak sama blížící se konec záruky připomene. Vhod přijdou i různé grafy, přehledy výdajů. Nevýhodou je na kost osekaná neplacená verze a fakt, že si údaje nestáhnete do PDF nebo do Excelu.

Pro: Android, iOS

Bod navíc za: nastavitelné měsíční limity na různé výdaje, například útratu za oblečení nebo v restauracích.

Odkaz ke stažení

Money Manager Expense & Budget

Možná trochu komplikovaný název, ale stojí za to jej do vyhledávače aplikací zadat. Všechny aplikace v tomto seznamu hravě předčí v jedné věci – v počtu stažení. V Google Play si tuo aplikaci stáhlo přes 5 milionů uživatelů, kteří ji ocenili v průměru na 4,5 hvězdičky z pěti.

Pro: Android
Bod navíc za: z našeho pohledu asi nejhezčí, graficky nejpříjemnější z finančních aplikací.

Odkaz ke stažení

Cash

Tzv. Square Cash aplikace už je, co do funkcí ještě dál. Do aplikace totiž můžete přihlásit svojí kreditní nebo debetní kartu a můžete dokonce posílat peníze jakékoliv e-mailové adrese či telefonnímu číslu. A když vám na aplikaci peníze naopak přijdou? Služba vám je automaticky připíše přímo na váš bankovní účet.

Pro: Android, iOS
Bod navíc za: přihlášení platební karty.

Odkaz ke stažení

„Koupit či nekoupit. To je, oč tu běží.“ V aplikaci hned a přehledně vidíte za co a kolik utrácíte. To z peněženky nevyčtete. 

Kapitola sama pro sebe: Google vs Apple pay

Není žádným tajemstvím, že obě tyto velké společnosti spustily v České republice bezkontaktní placení mobilními telefony. Tato metoda je u nás sice dostupná už delší dobu, ale v praxi jste novinku mohli vyzkoušet, jen když jste měli správnou aplikaci, operátora nebo dokonce banku. Naštěstí řada z nich nakonec řešení od společností Google (Google Pay) a Apple (Apple Pay) přijala.

Podporované banky u Apple Pay

 • AirBank
 • Česká spořitelna
 • J&T banka
 • KB
 • mBank
 • Moneta
 • Twisto

Podporované banky u Google Pay

 • Equa bank
 • Česká spořitelna
 • Fio banka
 • J&T banka
 • KB
 • mBank
 • Moneta
 • Revolut
Aplikace jsou atraktivní cestou pro mladé, jak rozumně spravovat finance. Minimálně za pokus to stojí. 

Pohled do budoucnosti

Nejen správa financí, ale například i mikroinvestice nebo aplikace speciálně pro mladé podnikatele. Aneb horké novinky z amerického trhu.  

Coconut

Seznamte se, vítěz ocenění WIRED Smarter Money Startup. Neboli start-upová aplikace pro freelancery, OSVČ a podnikatele. Cílem aplikace je pomoci těmto lidem zorientovat se v účetnictví a pomoci jim udržet včasné platby. Některé z funkcí jsou tak automatizované, že umí na základě cash flow předpovědět vaše daně. Na podobném principu funguje i aplikace Fluidly.

Pro: Android, iOS

Body navíc za: inspiraci – kvalitní a efektivní pomoc živnostníkům, aby se lépe zorientovali v účetnictví, je k nezaplacení. Zvlášť v začátcích.

Odkaz ke stažení

Acorns

Neboli aplikace pro mikroinvestice. Hlavním účelem této aplikace je, že ji propojíte se svou kartou a každý váš nákup aplikace automaticky zaokrouhlí a drobné za vás automaticky investuje. Vše samozřejmě můžete upravit, znovu nastavit nebo zrušit.
A jak to funguje? Acorns vaše prostředky žene přes šest burzovních obchodovaných fondů. A pomocí těchto šesti fondů je vaše investice rozložena na více než 7 000 akcií. Takže je bez debat, že vaše investice jsou, jak se říká, diverzifikované.

Je to skvělé řešení pro všechny, kteří mají napjatý rozpočet a přesto chtějí šetřit. Jedná se spíš o aplikaci na spoření, než přímo investování.

Pro: iOS
Bod navíc za: dvě nové služby, jednu pro spoření na důchod nazvanou Acorns Later a druhou zvanou Acorns Spend, což je debetní karta, která je integrována s jejich dalšími službami.

Odkaz ke stažení

VyplňteVyberteVyřešeno!