5 způsobů, jak získat nejlevnější pojištění auta
20. 11. 2018

5 způsobů, jak získat nejlevnější pojištění auta

Hledáte nejlevnější pojištění auta, ale nechcete si sjednávat povinné ručení na úkor kvality? A obráceně: Povinné ručení byste rádi měli kvalitní, ale za rozumnou cenu. Máme pro vás pět tipů, jak vybrat nejvýhodnější povinné ručení, aniž by vaše peněženka zaplakala.

Porovnání nabídek není ztráta času

V dnešní době můžete díky jednoduchým online srovnávačům získat přehled o nejvýhodnějších nabídkách povinného ručení snadno a rychle. Stačí jen vyplnit osobní údaje a informace o vozidle. V mžiku získáte přehled o všech dostupných nabídkách a vyberete si dle vlastního uvážení.

Jízda bez nehod se vyplatí

Téměř každá pojišťovna dnes nabízí cenové zvýhodnění při nezavinění pojistné události. Pokud jezdíte již delší dobu bez zavinění nehody, vaše sleva na povinném ručení bude vyšší. Chcete změnit svoji pojišťovnu? Nechte si od své stávající vystavit potvrzení o průběhu smlouvy bez škodní události.

Věk řidiče má na cenu povinného ručení významný vliv.

Věk hraje důležitou roli

Nejvýhodnější ceny povinného ručení získávají řidiči, kterým je 56 let a více. Naopak podle statistik jsou nejrizikovější skupinou řidičů osoby do 28 let. Zodpovědněji se pak za volantem chovají věkové kategorie řidičů 29–55 let. Při ceně povinného ručení je jedním z důležitých faktorů také to, jestli pojistník žije ve městě, nebo na vesnici.

Nejnižší ceny pojištění automobilu tak získává zkušený řidič z menšího města splňující kritérium věku 56 let, který za sebou zatím nemá žádnou způsobenou škodní událost. Naopak připlatit si budou muset mladí řidiči, kteří žijí ve velkých městech a řídí silná auta.

Získejte benefity z firemních vozů

Pokud máte k dispozici firemní vůz, využijte tzv. flotilové pojištění. V rámci jedné smlouvy se pojistka uzavírá na dalších pět vozů. Pojišťovna se vám díky tomu odmění skupinovou slevou.

Plaťte jednorázově

Některé pojišťovny vám poskytnou slevu, když pojistné uhradíte najednou, tj. jednou ročně. Oproti čtvrtletním platbám se vám může tato varianta vyplatit.

Máte vybráno? Teď už zbývá sjednat si nejlevnější pojištění auta online z pohodlí domova.

VyplňteVyberteVyřešeno!