Ceny českých bytů jsou téměř na maximu, někde si i tak připlatíme
04. 01. 2018

Ceny českých bytů jsou téměř na maximu, někde si i tak připlatíme

O nadhodnocených cenách či realitní bublině – tak se aktuálně mluví o českých nemovitostech napříč celou republikou. Reality totiž podražily o desítky procent.

Ceny českých bytů jsou téměř na maximu, někde si i tak připlatíme
Ceny nemovitostí v Praze vedou nad zbytkem republiky

Astronomické částky za byty v Praze

Nemovitosti lidé kupují nyní nejdráž v historii. V Česku ceny rostou dokonce nejrychleji v Evropě. Tradičně nejvíc zaplatí za byty a domy Pražané. V nabídkách realitních kanceláří jsou na prodej objekty za desítky milionů korun, a to nemusí být ani nijak zvlášť velké. V hlavním městě je navíc mnohem větší poptávka než nabídka, ceny tak šplhají stále výš.

Maximální ceny už jsou. Nebo ne?

Právě v Praze tak mohou ceny nemovitostí ještě o něco poskočit směrem vzhůru. V ostatních částech republiky by už ale mohly začít pomalu stagnovat. Kdo chce kupovat byt nebo dům, rozhodně se nedočká v nejbližších měsících výrazného zlevnění. Podle odborníků dokonce spíš žádného.

Výstavba vázne

Velká poptávka po bytech sebou nese i zásadní nedostatek nemovitostí na trhu. Nové projekty se schvalují jen velmi pomalu, developerům trvá poměrně dlouhou dobu, než získají všechna potřebná povolení, hypotéky jsou naopak levné – to všechno se podílí na faktu, že domů a bytů určených k prodeji neustále ubývá. A naopak zájemců o vlastní bydlení spíše přibývá. Prodejci tak mohou volné nemovitosti nabízet stále dráž.

VyplňteVyberteVyřešeno!