Cestovní pojištění na lyže: kolik může stát úraz v zahraničí?
04. 12. 2017

Cestovní pojištění na lyže: kolik může stát úraz v zahraničí?

Zimní sezóna je v plném proudu. Než se vydáte na svah, ujistěte se, že máte sjednané kvalitní cestovní pojištění. Freestyle se hodí spíše na lyže, nikoli k pojistce.

Milujete aktivní zimní dovolené? Nepodceňujte sjednání úrazového pojištění.

Ke správnému lyžařskému vybavení dnes nepatří pouze lyže a helma, ale také dobře zvolený balíček cestovního pojištění, který se vám bude hodit v případě nečekaného karambolu. Léčebné výlohy se v případě úrazu mohou vyšplhat do astronomických výšin.

Cestovní pojištění šité na míru

Při sjednávání cestovního pojištění myslete především na to, jaké aktivity plánujete provozovat a do jaké destinace se chystáte zavítat a podle toho zvolte svůj balíček. Dnes nabídky cestovního pojištění pokryjí lyžování v tuzemských horách, evropských destinacích a dokonce i v USA.

Spoléhat se pouze na Evropský průkaz zdravotního pojištění se nevyplácí, neštěstí totiž nechodí po horách, ale po lidech. Vaše zimní dovolená se tak může během chvilky proměnit v noční můru. Úraz pak může zabolet nejen vás, ale také vaši peněženku. Výdaje za ošetření úrazu mohou činit od 10 000 Kč, ty vážnější pak 100 000 Kč a výše. A pokud byste neúmyslně zavinili úraz druhé osobě, připravte si na částku až několik miliónů korun. Pokud jste vášnivými lyžaři i mimo vyznačené trasy, nezapomeňte na pojištění lyžování mimo sjezdovky.

Online srovnávač v roli užitečného pomocníka

Díky těm správným online srovnávačům si můžete pojištění na cesty sjednat snadno a rychle během pěti minut. Navíc nemusíte opustit pohodlí domova. Během několika minut si můžete sjednat pojištění online. A pak už jen brázděte bezstarostně bílé pláně.

VyplňteVyberteVyřešeno!