• Funkční cookies

  • Cookies pro sociální média a reklamy

Cestovní pojištění: Vyplatí se nejlevnější varianta?

18. 12. 2017

Než se vydáte na cestu, ujistěte se, že jste patřičně pojištěni. Pojištění vybírejte dobře – nikoli jen podle ceny.

Pokud budete spoléhat například na cestovní pojištění vázané na platební kartu nebo na nejlevnější varianty pojistky, může se stát, že tvrdě narazíte.

Cestovní pojištění

Při výběru pojistky myslete především na rozsah pojištění.

Trefa do černého

Cestovní pojištění je jistota, kterou ocení každý rozumný cestovatel. A šetřit se tu určitě nevyplácí. V dnešní době se cena cestovního balíčku pohybuje od 12 Kč za den a odvíjí se podle rozsahu pojistného krytí a možnostech připojištění.

Pozor na rozsah pojištění a pojistné limity

Při výběru pojistky myslete především na rozsah pojištění, tedy na co se pojištění vztahuje a jaké má limity. Teprve pak řešte cenu. Vyhrát by mělo pojištění pokrývající všechna rizika, která mohou během vaší cesty nastat. Jestliže jste vyznavači adrenalinové dovolené, vaše pojistka se bude lišit od té, kterou byste sjednávali, pokud byste jeli jen tak lenošit k moři.

Pojištění ke kartě (ne)stačí

Mnoho lidí také spoléhá na pojištění k platební kartě. V tomto případě jsou ale limity krytí tak nízké, že vám často nemusí stačit. Každopádně neuděláte chybu, pokud si rozsah pojistky ověříte u banky, která platební kartu vydala.

Cestovní pojištění snadno a rychle

Času není nazbyt. A proto si dnes můžete obstarat cestovní pojištění pohodlně ze svého domova. Během několika minut si vyberete vhodný balíček online. A k tomu ještě se slevou. My už máme sbaleno. A vy?

Související články

14. 3. 2019

Vyplatí se pojištění jízdního kola proti krádeži?

Pojištění jízdního kola je sázkou na jistotu. Ročně se ukradne 8 000 kol! Připravte se včas na možnou krádež vašeho kola.