• Funkční cookies

  • Cookies pro sociální média a reklamy

Do mobilního bankovnictví vás nyní přihlásí i váš obličej

2. 1. 2018

Iphone X přichází s revoluční novinkou ve světě mobilního bankovnictví. Rozpoznávání obličeje, takzvané Face ID, totiž funguje u některých bank i v Česku.

face ID

Rozpoznávání obličeje lze nyní využít i v mobilním bankovnictví.

Od PINu k 3D scanu obličeje

Face ID u nových verzí Apple telefonů funguje především pro otevření mobilního zařízení a pro nákupy v Apple Store. Nyní ale banky po celém světě začínají oznamovat, že ve svých aplikacích začnou s touto novinkou také počítat. Bankovní sektor jde zkrátka s dobou, přizpůsobuje se proto i trhu s mobilními telefony. A to nejen ve světě.

S novinkou počítá i česká Komerční banka

Jako první u nás zareagovala Komerční banka. Ta už svým klientům rozeslala informaci o vylepšení vlastní aplikace pro Iphone. Uživatelé nyní mohou rozpoznávání obličeje využít i v jejich mobilním bankovnictví. A není to jen o přihlášení do aplikace. Obličejem může klient například i potvrdit příkaz k úhradě.

Záměna obličejů? Prý nemožná.

Šance, že by vám telefon otevřel pomocí obličeje někdo jiný, je podle společnosti Apple jedna ku milionu. To samé by mělo platit i v případě mobilního bankovnictví. A mimochodem: pravděpodobnost je to ještě nižší než u použití Touch ID, tedy u otisku prstu.

Související články

13. 7. 2018

Vysoká inflace likviduje tuzemské spořicí účty

Pozor na vysokou inflaci! Spořící účty jsou sice za běžných podmínek bezpečnou investicí, pokud ale roste inflace, mohou být dokonce ztrátové. Co sledovat?