Do mobilního bankovnictví vás nyní přihlásí i váš obličej
02. 01. 2018

Do mobilního bankovnictví vás nyní přihlásí i váš obličej

Iphone X přichází s revoluční novinkou ve světě mobilního bankovnictví. Rozpoznávání obličeje, takzvané Face ID, totiž funguje u některých bank i v Česku.

Do mobilního bankovnictví vás nyní přihlásí i váš obličej
Rozpoznávání obličeje lze nyní využít i v mobilním bankovnictví.

Od PINu k 3D scanu obličeje

Face ID u nových verzí Apple telefonů funguje především pro otevření mobilního zařízení a pro nákupy v Apple Store. Nyní ale banky po celém světě začínají oznamovat, že ve svých aplikacích začnou s touto novinkou také počítat. Bankovní sektor jde zkrátka s dobou, přizpůsobuje se proto i trhu s mobilními telefony. A to nejen ve světě.

S novinkou počítá i česká Komerční banka

Jako první u nás zareagovala Komerční banka. Ta už svým klientům rozeslala informaci o vylepšení vlastní aplikace pro Iphone. Uživatelé nyní mohou rozpoznávání obličeje využít i v jejich mobilním bankovnictví. A není to jen o přihlášení do aplikace. Obličejem může klient například i potvrdit příkaz k úhradě.

Záměna obličejů? Prý nemožná.

Šance, že by vám telefon otevřel pomocí obličeje někdo jiný, je podle společnosti Apple jedna ku milionu. To samé by mělo platit i v případě mobilního bankovnictví. A mimochodem: pravděpodobnost je to ještě nižší než u použití Touch ID, tedy u otisku prstu.

VyplňteVyberteVyřešeno!