Jak na víza do Egypta
07. 03. 2019

Jak na víza do Egypta

Víza do Egypta? Ano, ty budete všude kromě letovisek Šarm aš-Šajch, Nuwejba, Dahab a Taba potřebovat. Víza do Egypta získáte nejsnáz na letišti v Egyptě. Kdo má rád věci připravené dopředu, vyřídí si víza online na Egypt e-Visa Portal. Vyřízení víz také nabízí cestovní kanceláře. Připlatíte si ale zhruba 250 Kč navíc. Ve všech případech budete potřebovat pas s platností minimálně 6 měsíců.

Cena víz do Egypta

Existují dva typy turistických víz do Egypta. Liší se podle délky platnosti:

 1. Vízum na 30 dní za 25 $
 2. Vízum na 6 měsíců za 60 $

Pro plynulost je dobré mít na zaplacení víz do Egypta peníze přesně. Nazpátek totiž dostanete egyptské libry. Na internetu se pravidelně objevují zmínky, že se víza zdražují. Přestože egyptská vláda avizovala zdražení víz o víc než dvojnásobek, zůstává nakonec cena stále stejná.

Vízum do Egypta? Jednoduše na letišti

Upozornění na začátek. Informace o vízech do Egypta v tomto článku platí pro občany České a Slovenské republiky. S vízy do Egypta je to snazší než například s vízy do Ruska, kdy musí turista žádat s předstihem. Ty do Egypta si zvládne vyřídit každý sám na letišti. Vyřízení víz obvykle nabízí za příplatek i cestovní kanceláře, je to ale zbytečné. Navíc vyjde tato služba okolo 800 Kč za jedno vízum, což je zhruba o 250 Kč víc, než když si poradíte sami. Jak?

Egyptské pyramidy patří mezi nejpozoruhodnější stavby světa.

Víza do Egypta lze vyřídit na každém hraničním přechodu, nejčastěji na letišti Káhira, Marsa Alam nebo Hurghada. U imigrační přepážky sice většinou lze platit eury, ale kurz vůči dolaru bývá velmi nevýhodný. Mnohdy i 1:1. Zaplatit kartou nepůjde. Chytrý turista, který žádá o vízum do Egypta, u sebe proto má dostatečný obnos v dolarech. Po zaplacení vám vydá úředník nálepku „visa on arrival“, kterou nalepíte na prázdnou stránku v pasu. Pak na ni dostanete razítko a dovolená může začít.

Víte, že…

Pro vyřízení víza do Egypta na letišti nepotřebujete pasovou fotografii.

Jak vyřídit vízum na ambasádě

Někoho může stresovat vyletět do Egypta a administrativu řešit až na místě. Vízum do Egypta lze naštěstí vyřídit i v ČR na příslušné ambasádě. Adresa Velvyslanectví Egyptské arabské republiky je: Pelléova 14, 160 00 Praha 6 – Bubeneč, tel. 224 311 506. Veškeré údaje včetně provozních hodin úřadu najdete zde. K vyřízení víz do Egypta budete potřebovat:

 • cestovní pas
 • formulář
 • dvě pasové fotografie
 • doklad o rezervaci ubytování
 • potvrzení o rezervaci zpáteční letenky

Vyřízení víz do Egypta na ambasádě stojí 1 050 Kč a může trvat až dva týdny. K vízům si pro klidnější dovolenou doporučujeme sjednat i cestovní pojištění do Egypta.

Víza do Egypta online

Nejpohodlnější je to po internetu. Oba dva typy víz, jak na 30 dní, tak na 6 měsíců, lze vyřídit na Egypt e-Visa Portal.

Web bohužel není v češtině, ale s návodem si snadno poradíte. K vyřízení víz do Egypta budete potřebovat:

 • platební kartu
 • svůj e-mail
 • snímek svého pasu
 • adresu pobytu v Egyptě

Postup žádosti

Na začátek se musíte registrovat na webu. Vše probíhá stejně jako na každém jiném portálu. Žadatel zadá e–mail, kam mu přijde potvrzovací odkaz. Jakmile na něj ve své schránce klikne, může se přihlásit. Žádost o víza do Egypta začíná tlačítkem „Apply now“. Následně žadatel zvolí typ víz. Na webu stojí víza stejně jako na letišti, tady 25 $ a 60 $.

V prvním kroku se musíte registrovat.

Na další stránce je potřeba vyplnit osobní údaje, údaje o pasu, jeho sken a kontakt. Následně se systém doptá na adresu hostitele, tedy hotelu. Po kliknutí na tlačítko „Confirm“ dojde k přesměrování na platební bránu. Ujistěte se, že máte v bance zpřístupněnou kartu pro online platby. Vyřízení bude trvat maximálně 5 dní. Víza pak přijdou na zadanou e–mailovou adresu. Stačí si je vytisknout.

Web je jen počítačový systém a může se cokoliv stát. Praxe je bohužel taková, že se občas špatně načítá nebo padá. Pro všechny případy se proto doporučuje vyřídit si víza do Egypta nejpozději 7 dní předem.

Víte, že…

Nehledě na jejich věk potřebují víza do Egypta i děti.

V případě, že by se cokoliv nepovedlo, stále platí, že lze víza do Egypta vždy dokoupit na letišti.

Studentská a pracovní víza do Egypta

Délka pobytu u těchto dvou typů víz není oficiálně omezená. S vyřízením ale imigrační úředník na letišti pomoct nedokáže. Platná studentská nebo pracovní víza do Egypta lze vyřídit na Velvyslanectví v Praze. Pelléova 14, 160 00 Praha 6 – Bubeneč, tel. 224 311 506. Veškeré údaje včetně provozních hodin úřadu najdete zde. Cena se odvíjí od délky pobytu žadatele.

Cestovní pas s sebou

Pokud jste zvyklí cestovat po Evropě jen s občanským průkazem, na dovolenou do Egypta si přibalte i pas. Ten musí mít všichni včetně dětí. Platnost dokladu nesmí být kratší než 6 měsíců ode dne návratu. Jeden den sem, jeden tam. Ne. Úřady toto pravidlo vyžadují a turistu s dokladem, který bude končit dřív, prostě nepustí do letadla. Kontrola přitom probíhá již na letišti v ČR.

Víte, že…

Stačí 1 den překročení šestiměsíční platnosti a dovolená skončí ještě ve vestibulu letiště.

Pozor u dětí. Každé musí mít při vstupu do Egypta svůj vlastní a platný cestovní pas. Dítě zapsané v pasu rodičů nestačí.

Jak ohlašuje zpráva letiště Ostrava z dubna 2014, Egypťané zpřísnili podmínky pro vstup do země. Tzv. rychlopas nemusí stačit. Platnost pasu si proto ověřte včas.

Výjimky u víz do Egypta

Pro české turisty platí v rámci víz do Egypta jedna výjimka. Na Sinajský poloostrov do letovisek Šarm aš-Šajch, Nuwejba, Dahab a Taba je mít nemusíte. Pobyt je ale omezen na 15 dní. U imigrační přepážky dostanete razítko, které vás opravňuje vstoupit do vyjmenovaných letovisek, zdarma.

Víte, že…

Pokud ale budete chtít vycestovat z bezvízových oblastí byť na jeden den, víza si musíte vždy dokoupit.

Vízum do Egypta nepotřebujete ani v případě, kdy v Egyptě jen přestupujete na jiný letový spoj. Turista však musí mít platnou letenku již u sebe a nesmí se zdržet déle než 48 hodin. Má to svá pravidla. Pokud letový spoj navazuje do 6 hodin, nesmí turista opustit letiště. Může jen v případě, že spoj přiletí za 6–48 hodin.

Tento článek může časem informačně zastarat. Aktuální informace ohledně víz do Egypta jsou na webu Ministerstva zahraničí.

Egypt jako letní destinace stoupá na žebříčku oblíbenosti. Ahmad Abdalláh, guvernér oblasti Rudého Moře, prozradil, že během dočasného poklesu návštěvnosti země v posledních letech využili Egypťani na rekonstrukci hotelů a rozšíření bezpečnostních opatření v resortech. Podle Abdalláha může Egypt nyní nabídnout rozmanitou nabídku fakultativních výletů.

„Málokterá země světa nabízí pohled na takové kulturní a historické památky jako právě Egypt,“

uvedl Ahmad Abdalláh, guvernér oblasti Rudého Moře.

Navíc ani nedošlo ke zdražení víz, které vláda sice oznámila, ale nakonec cenu nezvýšila. Snaha Egypta se vyplatila. Podle zprávy agentury Reuters ze srpna 2018 stouply hned v prvním pololetí roku příjmy z turistiky o 77 % na 4,8 miliardy dolarů. Počet turistů se zvýšil o 41 % na 5 milionů. Podle Českého statistického úřadu z nich bylo 245 000 Čechů.

VyplňteVyberteVyřešeno!