Končí vám fixace u hypotéky? Ideální čas na refinancování
01. 03. 2018

Končí vám fixace u hypotéky? Ideální čas na refinancování

S koncem fixace úrokové sazby u hypotečního úvěru se poohlédněte po nabídce nejen vlastní banky. Možná tím citelně snížíte výši splácených úroků.

S koncem fixace úrokové sazby u hypotéky se poohlédněte po nabídce nejen vlastní banky, můžete ušetřit na úrocích.

Srovnejte si více nabídek

Zůstat u své banky, nebo odejít? Otázka, kterou si kladou všichni, kterým se momentálně blíží konec fixace u hypotečního úvěru. Aktuálně je ještě velmi výhodné zkusit dostat úrokové sazby co možná nejníže. Tím nejdůležitějším krokem je začít o případné změně jednat včas. Vaše současná banka vám nabídne novou výši úroků zhruba tři měsíce před koncem fixace.

Vy ale můžete hledat nabídky u ostatních bankovních domů mnohem dříve. Některé finanční instituce jsou schopné přijít se zajímavou nabídkou už třeba rok před koncem fixačního období. Je tedy jen na vás, jestli tu správnou dobu (ne)propásnete. V současné době rostou úrokové sazby každým měsíc. Tak proč si nezajistit zafixování jejich současné výše pro příštích několik let splácení vaší hypotéky?

Nižší nabídka úroků není vše. Počítejte!

První, co byste měli udělat, je oslovit vaši současnou banku, u které hypotéku máte. Ta vám nabídne sazbu novou. Další možností je využití hypotečních kalkulaček – ty jsou ale pouze orientační. Vyjednávat refinancování v jiných bankách můžete sami, nebo vám pomůže třeba zprostředkovatel – pak se o nic nemusíte starat sami.

Výhodné pak pro vás je – pokud dostanete lepší nabídku jinde – ještě jednou navštívit s touto „slíbenou“ sazbou vlastní banku. Velmi často vám totiž můj dát pak další (lepší) nabídku. Pokud i přesto budete chtít vaši hypotéku refinancovat někde jinde, spočítejte si, jestli vám to za to stojí. Je třeba brát v potaz další náklady, které s „novou“, tedy refinancovanou hypotékou přijdou. Většinou si banky žádají například nový odhad ceny nemovitosti. A ten vyjde na několik tisíc korun. I tak se ale velmi často tato investice vyplatí. Samozřejmostí pak je, že po vás banka bude chtít osobní doklady, doložení příjmů a podobně. I toto za vás samozřejmě může udělat najatý zprostředkovatel.

VyplňteVyberteVyřešeno!