Máte jen povinné ručení? Přemýšlejte také o připojištění
21. 02. 2018

Máte jen povinné ručení? Přemýšlejte také o připojištění

Povinné ručení si musí sjednat každý aktivní řidič. Další připojištění už legislativa nenařizuje. Často na snahu ušetřit ale paradoxně doplatíme.

Díky připojištění bude možné jednat s větším klidem i v případě nenadálých situací, které jinak zračí velké nepříjemnosti.

Jen s povinným ručením to nejde

Nezáleží příliš na tom, jestli pojedete do nejbližšího okresního města nebo se vydáte třeba do Chorvatska. Klasické povinné ručení samozřejmě kryje základní rizika. Pokud ale motor vypoví službu v půli cesty nebo havarujete kvůli srnce běžící přes silnici, nastane závažný problém. Pak je otázkou, zda v tu chvíli nemít nějaké to připojištění.

Je samozřejmě pravdou, že doplňkové asistenční služby mohou vyjít ještě o několik stokorun ročně navíc. Na druhou stranu bude možné jednat s větším klidem i v případě nenadálých situací, které jinak zračí velké nepříjemnosti.

Praktická pomoc nejen na cestách

Škoda při nehodě zaviněné střetem se zvěří se může vyšplhat až do desetitisíců, v základní nabídce pojišťoven ale obvykle nic podobného nefiguruje. Další rizikovou situaci, která často není součástí standardní pojistky, představuje ochrana před živly. Mít připojištěné asistenční služby v cizině také není od věci. Právě asistence v zahraničí například zajistí odvoz vozidla do nejbližšího servisu nebo opravu přímo na místě nehody. Může ale zahrnovat i ubytování celé rodiny nebo dovoz a výměnu paliva.

Připojištění dokáže vyřešit i ztrátu klíčů nebo jejich zabouchnutí v autě nebo zajistí nezbytné tlumočení z cizího jazyka. Před podpisem smlouvy o povinném ručení si proto předem pečlivě ověřte, co všechno potřebujete a zda to vaše pojišťovna nabízí a případně se připojistěte.

S výběrem nejvhodnější nabídky mohou pomoci i online srovnávače. Stačí zadat požadavky a během chvíle máte k dispozici výběr toho nejlepšího právě pro vás. Povinné ručení je sice nejnutnější základ pro české silnice, ale bez připojištění každý řidič hodně riskuje.

VyplňteVyberteVyřešeno!